$type=carousel$cols=3

Kütahya'nın Sosyal Mekanları - Gezilecek Yerler

PAYLAŞ:

...Osmanlılara" kadar uzanan köklü bir kent Kütahya. Şehirde attığınız her adımda mistik bir hava yakalamanız mümkün. Çünkü kuruluştan kurtuluşa, tarihin kalbi bu topraklarda atmıştır. Bu yazımda, sizlere tarihin sıfır noktasından günümüze, Kütahya'nın Sosyal Mekanlarını ve Gezilecek Yerlerini...

Tarihi; "Friglerden Romalılara; Germiyanoğulları Beyliği'nden Osmanlılara" kadar uzanan köklü bir kent Kütahya. Şehirde attığınız her adımda mistik bir hava yakalamanız mümkün. Çünkü kuruluştan kurtuluşa, tarihin kalbi bu topraklarda atmıştır. Bu yazımda, sizlere tarihin sıfır noktasından günümüze, Kütahya'nın Sosyal Mekanlarını ve Gezilecek Yerlerini anlatacağım. Ayrıca Kütahya'nın en iyi kafeleri hangileri, Kütahya'nn en iyi restoranları hangileri, Kütahya'nın en iyi otelleri hangileri soruları yine bu yazımda cevap bulacak.

Sıfır Noktası: Aizanoi Antik Kenti

Kütahya tarihinin bilinen sıfır noktası Aizanoi Antik Kenti'dir. İlk yerleşim kalıntıları milattan önce 3.000 yılına ait olan Aizanoi Antik Kenti, dünyanın en turistik yerlerinden biri olan Stonehenge ile yaşıttır. Roma döneminde bu kentte yaklaşık 80.000 kişi yaşamıştır. Zeus Tapınağı, Akraterler, 15.000 kişilik tiyatro, 13.500 kişilik stadyum, hamamlar, dünyanın ilk ticaret borsa yapısı, tarihi köprüler ve sütunlu cadde Aizanoi Antik Kenti'nin en önemli yapılarındandır.

Zeus tapınağının altında şimdilerde müze olarak kullanılan tonoz yapı bulunmaktadır. Bu tonoz yapı için iki farklı efsane günümüze gelmiştir. İlki, Zeus'un annesi Rhea, Zeus'u bir mağarada doğurduğu için, burasının mağarayı anımsatacak şekilde inşa edildiği yönündedir. Bir diğer efsane ise, burasının Zeus'un hediyelerini saklayacağı yer olarak inşa edildiği yönündedir.
aizanoi antik kenti efsanesi

Aizanoi Antik Kenti'ne Nasıl Gidilir? - Kütahya'nın Sosyal Mekanları - Gezilecek Yerler

Kütahya Merkez'e olan uzaklığı 59 km olan Aizanoi Antik Kenti, Kütahya'dan yola çıktığınızı düşünürsek; Afyon - Uşak yol ayrımından sonra sadece 49 km. Afyon - Uşak yol ayrımında Uşak tarafına yöneldikten sonra Çavdarhisar ilçe merkezine kadar ilerlemeniz gerekmekte. Ardından Cumhuriyet Cd.'ne dönüp, Aizanoi Antik Kenti'ne ulaşabilirsiniz.
Aizanoi Antik Kenti'ne Nasıl Gidilir

Bizans'ın Kalıntıları: Kütahya Kalesi - Hisar

Şehrin en yüksek noktalarından birinde, şehre hakim bir tepede, etrafı uçurumlarla dolu olan ve düşmanın her hareketini kilometrelerce öteden görmenin mümkün olduğu, Bizanslılardan kalma bir yapıdır Kütahya Kalesi. 5. yüzyılda inşa edilen kale, Evliya Çelebi'nin Seyahatname'sine göre 72 adet burca sahiptir. Süslü bir mimariye sahip olan yapı, 3 kilometre uzunluğundadır. Bizanslılardan sonraki dönemlerde Selçuklular, Germiyanoğulları Beyliği ve Osmanlı İmparatorluğu bu surları güçlendirmiş ve onarmıştır. Kütahya Kalesinde ayrıca çeşmeler, mescitler ve döner gazino bulunmaktadır.

Kütahya Döner Gazino - Kütahya'nın Sosyal Mekanları - Gezilecek Yerler

1973 yılında yapımı tamamlanan döner gazino fikri, dönemin belediye başkanı Abdurrahman Karaa Bey'in; 1970 Gediz depreminden sonra, yardımlarından ötürü Almanya'ya yaptıkları ziyaretin ardından çıkmıştır. Kütahya'ya yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmek için yapılan Kütahya Döner Gazino, 45 dakikada bir tam tur dönmektedir. Yapı şu anda restoran olarak kullanılmaktadır.

Bu yapı sadece Kütahya inşaat sektörüne değil, Türkiye inşaat sektörüne farklı bir bakış açısı kazandırmıştır. Çünkü o tarihe dek bu tarzda inşa edilmiş hiçbir yapı yoktu. Ancak daha sonraki yıllarda aynı yapı Antalya'da da inşa edildi. (Tünektepe Döner Gazino)
kütahya kalesi hisar tarihi

Kütahya Arkeoloji Müzesi

Germiyan Beyi Umur Bin Savcı tarafından 1314 yılında yaptırılan, eski adıyla Vacidiye Medresesi olan yapı, günümüzde Kütahya Arkeoloji Müzesi olarak hizmet vermektedir. Antik Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait eserler sergilenen müzedeki en kıymetli eser; Amazonlar Lahitidir. Kabartma tekniği ile yapılan lahit, Aizanoi Antik Kenti'nde bulunmuştur.
amazonlar lahidi kütahya arkeoloji müzesi
Lahitte, Yunanlılar ile Amazonların savaşı kabartma tekniği ile anlatılmaktadır. Müze 1965 yılında ziyarete açılmıştır. Arkeoloji müzesi Kütahya Ulu Cami'nin hemen yanındadır.
kütahyanın en iyi müzeleri

Kütahya Ulu Cami - Yıldırım Bayezit Cami

Yapımı yaklaşık 20 yıl süren ve 1401 yılında ibadete açılan Kütahya Ulu Cami, 25m x 45m'lik bir alanı kaplamaktadır. Yıldırım Bayezit, Germiyanoğulları'ndan Devlet Hatun ile evlenince Kütahya'ya vali olarak atandığı dönemde bu caminin inşaatını başlatmıştır. Kütahya'nın en büyük ve en güzel camisi olan bu yapı, Kanuni Sultan Süleyman zamanında bizzat Mimar Sinan'ın kendisi tarafından onarılmıştır. Son büyük tadilatını 2. Abdülhamit Han zamanında geçiren caminin içerisindeki sütunlar, Aizanoi Antik Kenti'nden getirilmiştir.

Kütahya Ulu Cami, tarih sahnesinde pek çok kez önemli anlara tanıklık etmiştir. Kanuni Sultan Süleyman Rodos seferinden önce ve Irak seferinden önce birkaç gün Kütahya'da konaklamış ve namazlarını Kütahya Ulu Cami'de kılmıştır.

Ayrıca Hürrem Sultan'ın ve Kanuni Sultan Süleyman'ın oğulları olan 2. Selim (Sarı Selim), babasının ölümünün ardından ilk cuma hutbesini bu camide okutmuş ve padişahlığını bu camide ilan ederek İstanbul'a hareket etmiştir. 
Kütahya'nın Sosyal Mekanları - Gezilecek Yerler

Kütahya Ulu Cami'sine Nasıl Gidilir? - Kütahya'nın Sosyal Mekanları - Gezilecek Yerler

Kütahya Ulu Cami, şehrin merkezinde yer almaktadır. Şehrin simgesi haline gelen Vazo'ya olan yürüyüş mesafesi 850 metredir. Ayrıca, toplu taşıma araçları ile de gidilebilir. Ancak tavsiyem, Sevgi Yolu üzerinden yürüyerek gitmeniz yönündedir. Bu sayede 18. yüzyıldan kalma Alipaşa Cami'yi ve 15. yüzyıldan kalma tarihi Küçük Hamamı da görebilirsiniz.
Kütahya Ulu Camiye Nasıl Gidilir?

Germiyan Sokağı ve Germiyan Konağı

19. yüzyıl Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden olan Germiyan Sokağı evleri, 2-3 katlı mimarileriyle ve ahşap payandalarıyla kendilerine has üsluplarını ön plana çıkarıyorlar. Restore edilerek günümüzde hala kullanılabilir durumda olan Germiyan Sokağı evleri, restoran olarak, müze olarak veya eğitim alanı olarak hala kullanılmakta. Unutmadan, Eskişehir Odunpazarı evlerinin restorasyonunda bu sokağın örnek alındığını hatırlatmayı kendime borç biliyorum. 

Ayrıca Kütahya yöresel lezzetler bakımından oldukça zengin bir kültüre sahiptir. Germiyan Sokağı'nda yer alan bu konaklarda yöresel lezzetleri tadabilir, aynı zamanda bu tarihi dokuda yemek yiyor olmanın benzersiz ahengini keşfedebilirsiniz.


Kütahya'nın En İyi Restoranları

Kütahya zengin yöresel mutfağının yanı sıra, farklı kültürlerden pek çok damak tadına da ev sahipliği yapmaktadır. Balkan lezzetleri, İtalyan mutfağı, Meksika mutfağı ve Anadolu mutfağı bunlardan bazılarıdır. İşte Kütahya'nın en iyi restoranları:

Etusta - Kütahya'nın Sosyal Mekanları - Gezilecek Yerler

Kütahya Eskişehir karayolu üzerinde 8. km'de bulunan et restoranı, halk arasında "Eski Şirin Izgara" olarak da biliniyor. Toplu yemek organizasyonları için de epey uygun olan bu restorandaki fiyatlar, oldukça ekonomik. Hardallı antrikotunu ve incirli muhallebisini mutlaka denemelisiniz.
Kütahya'nın En İyi Restoranları

Antre Cafe - Kitchen (Antre Gurme)

Kütahya Eskişehir karayolu üzerinde 3. km'de, Kütahya Şehirlerarası Otogarı'nın tam karşısında bulunan bu restorandaki eşsiz lezzetlerin fiyatları, bir tık pahalı. Ama inanın buna değer! Şaşlık adlı lezzeti mutlaka denemelisiniz. Bu restoran toplu yemek organizasyonları için de oldukça uygun.


Kütahya'nın En İyi Kafeleri

Kütahya kafe ve tatlı kültüründe de oldukça geniş yelpazelere kucak açmaktadır. Franchise kahve zincirleri, yerel kahve dükkanları, pastaneler, çikolata dükkanları Kütahya'nın sosyal mekanları ve gezilecek mekanlarından bazılarıdır. İşte Kütahya'nın en iyi kafeleri:

Kahverengi Kültür Sanat - Kütahya'nın Sosyal Mekanları - Gezilecek Yerler

Kütahya kafeler caddesinde yer alan Kahverengi Kültür Sanat, el yapımı tatlıları ve üçüncü nesil taze kahveleriyle müşterilerini ağırlıyor. Şehirdeki tek üçüncü nesil kahveci olan Kahverengi Kültür Sanat'daki fiyatlar oldukça ekonomik. "Sen de mi Leyla?" adlı tatlısını mutlaka denemelisiniz.
Kütahya'nın en iyi kafeleri

İnci Lounge

Kütahya'da pek çok şubesi bulunan ve şehrin en büyük pastane zinciri olan İnci Lounge kafedeki fiyatlar oldukça ekonomik. Aynı zamanda üretici firma olan İnci Lounge'da dondurmalı profiterolü mutlaka denemelisiniz.

Gloria Jean's Coffees

Kütahya kafeler caddesinde, Laleli Palas Apartmanı'nda yer alan, Türkiye'nin ikinci en büyük kahve zinciri Gloria Jean's Coffees'te içeceğiniz kahveler bir tık pahalı. Ancak buna değer. Kütahya'da "self servis kahve" ve "take a way" konseptinin öncüsü olan Gloria Jeans Coffees Kütahya'da filtre kahveyi mutlaka tatmalısınız.
kütahya gloria jeans coffees

Colombia Coffee Kütahya

Royal Plaza'da açılan Colombia Coffee hem lezzetli kahveleriyle hem de ferah konseptiyle gönüllere taht kurmuş durumda. Filtre kahvesini mutlaka denemelisiniz.


Kütahya'da Konaklanacak En İyi Oteller

Kütahya; termal turizmiyle öne çıkan şehirlerden birisidir. Yoncalı ve Ilıca bölgesindeki şifalı kaplıca sularının pek çok hastalığa iyi geldiği kanıtlanmıştır. Yurt içinden ve yurt dışından pek çok turistin akın ettiği Kütahya kaplıcaları'nın faydaları saymakla bitmiyor...

Kaplıca Suyunun Faydaları

Termal suyun faydalarından bazıları: 
 • Kireçlenme
 • Böbrek taşı
 • Safra kesesi taşı
 • Kadın hastalıkları
 • Fibromiyalji
 • Boyun fıtığı
 • Bel fıtığı
 • Cilt hastalıkları
 • Romatizma
 • Kemik erimesi
 • Gut
 • Kas ağrıları
 • Bağırsak rahatsızlıkları
 • Mide rahatsızlıkları

Gülümser Hatun Termal Otel & Spa

Kütahya'da kalınacak en iyi oteller listemizin zirvesinde olan Gülümser Hatun isminin çok sevdiğim bir efsanesi var. Bunu anlatmadan geçemeyeceğim. Efsaneye göre; Anadolu Selçuklu Sultanı 2. Alaaddin Keykubat'ın Gülümser adlı kızı bir hastalığa yakalanır. Bu hastalık Gülümser'in tüm vücudunu çıbanlarla doldurur ve Gülümser Hatun insan içine çıkmaya utanır hale gelir. Sonrasında her efsane gibi klasik bir sonra biten efsanemiz; Gülümser Hatun'un Yoncalı'daki şifalı sularda derdine derman bulmasıyla sona eriyor. Kütahya merkeze 18 km uzaklıkta, Yoncalı'da bulunan Gülümser Hatun, kapalı ve açık havuz, SPA, aquapark, a la cart restoran hizmetleri veriyor.
Kütahya'da Konaklanacak En İyi Oteller
Şehri sevdiniz ama otelde konaklamak size göre değil mi? Kütahya satılık daireler açısından pek çok farklı alternatife sahip. Detaylı bilgi almak için benimle iletişime geçebilirsiniz..

Kütahya'nın En İyi Alışveriş Merkezleri

Sera Alışveriş Merkezi

2012 yılında 120.000.000 TL'lik yatırımla açılan Sera AVM; yerli, ulusal ve uluslararası onlarca markayı barındıran dev bir alışveriş merkezi. Önündeki büyük otopark alanı sayesinde binlerce müşteriyi aynı anda ağırlayabilen Sera AVM, yol üstünde olması nedeniyle de şehirler arası yolculuk yapanların ilk tercihi.
Kütahya'nın En İyi Alışveriş Merkezleri

YORUMLAR

Ad

12 ada,1,17 Ağustos,2,1santiye1sef,1,2021,1,6306,3,ahmet çelikkollu,1,ahmet kaya,1,ahmet topçu,1,aizanoi,2,alçı,2,alçıpan,1,altın,1,alüminyum,1,amorti,1,analiz,3,android,1,antik,2,apart,1,arsa,4,arsa payı,2,asansör,1,atiye,1,autocad,2,b99,1,bahçe,1,bal,1,başarı,1,bel,1,belcim,1,belediye,2,belgesel,35,benzer,1,beren saat,1,besin,1,beton,9,betonarme,2,betonarme kutu menfez,1,beyan,1,bilgin,1,bilim,3,bims,1,bina,6,bio,3,bizans,1,body,1,bojack,1,borsa,1,boya,3,bozoklu,1,building,1,bursa,1,burulma çatlağı,1,büyüklük,1,cambly,1,cep,1,cephe,1,coronavirüs,1,covid,1,culvert box,5,çağlar,1,çatı,4,çatlak,9,çavdarhisar örencik sulaması,1,çekiliş,1,çelik,1,çelik sıva,2,çini,1,çitgöl,1,çorumlu,1,çöp,1,daire,1,daireler,1,deep soil mix,3,değer,1,demir,2,denetim,2,deprem,11,derz,1,Devam Eden Projeler,2,devlet,1,devlet su işleri,2,dil,1,dilatasyon,1,dilekçe,1,diploma,2,disenchantment,1,diyet,1,dizi,3,dolar,1,donatı,1,dor,1,doviz,1,dozer,1,döşeme,2,dua,1,duman,1,duvar,2,dükkan,1,earthquake,1,egitim,18,eğik,1,eğilme çatlağı,1,elektrik,2,elektronik,1,emlak,4,emlakçı,1,en iyi,2,enerji yalıtımı,1,english,1,english central,1,erteleme,1,etüt,1,evrak,3,eyvan nedir,1,faiz,1,fatih,1,felix,1,fenerbahçe,1,film,1,firma,1,fitness,1,fiyat,2,fm 2020,1,fm 2020 mobil,1,fm2020,1,football,1,forklift,1,fotoğraflı staj defteri,2,futbol,1,galicya cephesi,1,galicya cephesi haritada nerede,1,galicya cephesi nedenleri ve sonuclari,1,gaybiefendi,1,gayrimenkul,1,gazbeton,2,gazete,1,geceleri uyuyamıyorum sıkıntı basıyor,1,gediz,1,gelişim,1,genç,1,germiyan mimarisi,1,germiyanogullari,2,gevrekseydi taşkın koruma inşaatı,1,gezi,1,gıda,1,gloria jean's coffees,1,good place,1,goodreads,1,google,1,göbek,1,göbeklitepe,1,gövde,1,grenli boya,1,grobeton,1,güncel fiyat,2,güney,1,güvenlik,1,haber,9,haçlı,1,hafriyat,1,hakan altun,1,hakan muhafız,1,haluk levent,1,hani bekleycektin,1,harç,1,hayal,1,hazır ofis stajı,1,hedef,3,hekimoğlu,1,hızlı,1,hikayesi,1,hilton oteli,1,himym,1,ısı yalıtımı,1,İbrahim Çavuş,1,iç mimar,1,iç mimarlık,1,iglo,1,igloo,1,ihale,2,ilan,4,imdb,3,imo,3,imza,1,inceleme,1,ingilizce,3,insaat,1,İnşaat,145,inşaat firması,1,inşaat mühendisi,2,inşaat mühendisleri odası,1,inşaat mühendisliği,1,ion,1,iskan,2,istanbul depremi,1,iş,1,iş bitirme,1,iş güvenliği,2,işler,1,işleri,1,italya,1,iyileştirme,2,izin,1,jcb,1,jeoloji,1,jet grout,3,joao felix,1,joao felix kimdir,1,kaba inşaat,2,kademe,1,kafe,1,kahve,1,kalıp,2,kalıp planı,1,kamyon,2,kanal hisarcık,1,kandilli,1,kanun,1,kapatma,1,kapı,2,karakür,1,karar,1,karayolları satıl daireler,1,kariyer,1,kat,1,kat irtifakı,1,kavsara nedir,1,kazı,1,kenan doğulu,1,kent,2,kentsel,2,kentsel dönüşüm,6,kepçe,2,kesme çatlağı,1,kısa,1,kısa kiriş,2,kısa kolon,1,kıyamam sana hikayesi,1,kilo,1,kimlik,1,kiremit,1,kiremit aktarma,1,kiriş,6,kişisel,1,kitap,4,kolon,7,kombi,1,kompozit,1,konsol,1,konuşarak öğren,1,konut,3,korint,1,koronavirüs,4,korozyon çatlağı,2,köprü,1,kredi,1,ktun,1,kultur,39,kumari koyu,1,kupon arsa,1,kutlamak,1,kutu menfez,4,kutu menfez donatı projesi,2,kutu menfez excel,2,kutu menfez hesabı excel,2,kutu menfez programı,1,kutu menfez projesi,1,kütahya,8,kütahya inşaat,10,kütahya inşaat malzemeleri satıcıları,4,kütahya kentpark,1,kütahya mecidiye,1,kütahya satılık daireler,6,laleli palas apartmanı,1,laminant,1,leman sam,1,liste,2,maaş,3,magnitud,1,makine,1,makine mühendisliği,1,maliyet,6,malzeme,1,manager,1,mansart,1,mantolama,2,marmara depremi,1,marmara depreminde hasar görmüş yapının kalıp planı,1,marmara earthquake,1,mehmet,1,mehmet günsur,1,mekan,1,mekanik,1,membran,1,menfez hesaplama programı,1,mercalli,1,merdiven,1,mermer,1,meslek,1,meslek seçimi,2,metraj,4,meydan mahallesi,1,meydan mahallesi satılık daire,1,milattan önce bilim,1,Milattan Önce Bilim Nasıldı?,1,mimar,6,mimari,5,mimari proje,1,minare,1,mobil,1,mobile,1,modern odunpazarı evleri,1,motivasyon,1,mr. toms coffee,1,mukarnas,1,mukarnas nasıl yapılır,1,mukarnas nedir,1,mukarnas pdf,1,mukarnas viki,1,muqarnas,1,muqarnas journal,1,murat,1,murat dağı,1,muzik,1,mühendis,4,müteahhit,2,müze,1,müzik,1,nakliye,1,naşa,1,nedir,1,netflix,3,noter,3,ofis,1,olan,1,ortak,1,osmanlı,4,osmanlı devleti galicya cephesine neden girdi,1,osmanlı mimarisi,1,otopark,3,ottoman,1,ottoman rising,1,oyun,1,oyuncak,1,oyuncu,1,öğretmen,1,örnek,1,örnek büro stajı defteri,1,örnek ofis staj defteri,1,özdemir apartmanı özel konut projesi,1,özel,1,özel sektör,1,p3000,1,pandantif nedir,1,para,1,park palas apartmanı,1,parke,1,pasif ev,1,pay,2,pencere,2,perde,3,pratik,1,proje,4,protokol,1,puan,1,pvc,2,pvc membran,1,radye,2,render,1,resimli staj defteri,2,resmi,1,restoran,1,richter,1,rise,1,rising,1,riskli yapı,2,roms coffee,1,röleve,1,rötre çatlağı,1,ruhsat,2,rusça,1,sağlık,1,sakarya,1,sanat,3,sap2000,5,sarkilar,1,saten alçı,1,satılık,1,satılık apart,1,satılık daire,2,satılık daireler,2,satılık dükkan,1,satış,1,satilik daire,1,seçim,1,segregasyon,1,sepev,1,seramik,1,servi mahallesi,1,sevgi yolu,1,sıtkı olçar,1,sıva,4,sıva çatlağı,1,simav,1,simulatör,1,simülasyon,1,sinema,1,sinerji cam,1,sistem,1,slider,7,sondaj,1,sosyal,6,sözleşme,3,spor,4,Sta4cad,6,stadyum,1,staj,2,staj defteri,2,stajyer,1,statik,10,statik analiz,6,su,1,su yalıtımı,3,sultan,1,sunum,1,sünek,1,sütun,1,şanlıurfa,1,şantiye,8,şantiye şefi,1,şap,1,şarkı,1,şebnem,1,şebnem ferah,1,şef,1,şiddet,1,takvimlerin bulunması,1,Tamamlanan Kamu Projeleri,2,Tamamlanan Projeler,9,tapınak,1,tapu,3,tapu kaydı,1,tarih,2,tasarruflu evler,1,taş kolon,1,taşıyıcı,1,taşıyıcı sistem çatlakları,2,taşkın koruma,1,taşyünü,1,tavsiye,1,tbdy2018,3,tdy2007,1,tebliğ,1,tek hücreli kutu menfez hesabı,1,tekerlekli arabalar,1,teknik,1,tekniker,1,Teknoloji,5,temel,1,teminat,1,teneke,1,teras,2,terim,1,tesisat,2,test,1,tır,1,tiyatro,2,tmmob,1,toplantı,1,trafik,1,tretuvar,1,ts498,1,ts500,2,tuğla,5,ulucami,1,uyku getiren şarkılar,1,uyku getiren yiyecekler,1,uykusuzluğa iyi gelen bitkiler,1,uyumak için ne yapmalı,1,uyuyamıyorum ne yapmalıyım,1,vekalet,1,vekaletname,1,vibratör,1,vinç,1,wonderkids,1,yabancı,2,yabancı dil,2,yağmur oluğu,1,yalıtımı,1,yapı,3,yasak,1,yatırım,2,yatırımcı,1,yay atamasi ve mesnet kosullari,1,yazar,1,yazının icatı,1,yemek,1,yerden ısıtma,2,yetenek,1,yıkım,3,yıkım ruhsatı,2,yol,1,yorum,1,youtube,1,yönetmelik,3,yönetmen,1,yöntem,1,ytong,2,yunanistan,1,yunus emre mahallesi özel konut inşaatı,1,yük kombinasyonları,1,yüklenici,1,yükleri n tanımlanması,1,yüksek kiriş,1,zayıflama,1,zekai celep,1,zemin,5,zemin iyileştirme,3,zeus,1,zirve,1,
ltr
item
İnşaat Mühendisi Emirhan Aydın: Kütahya'nın Sosyal Mekanları - Gezilecek Yerler
Kütahya'nın Sosyal Mekanları - Gezilecek Yerler
...Osmanlılara" kadar uzanan köklü bir kent Kütahya. Şehirde attığınız her adımda mistik bir hava yakalamanız mümkün. Çünkü kuruluştan kurtuluşa, tarihin kalbi bu topraklarda atmıştır. Bu yazımda, sizlere tarihin sıfır noktasından günümüze, Kütahya'nın Sosyal Mekanlarını ve Gezilecek Yerlerini...
https://1.bp.blogspot.com/-MCm8cPNKkbY/XkuFXSGglhI/AAAAAAAAD3c/C9_nixQpF2E1BonVxKs-thKbRe-8dAkUwCLcBGAsYHQ/s640/2020-02-17_16-23-51.webp
https://1.bp.blogspot.com/-MCm8cPNKkbY/XkuFXSGglhI/AAAAAAAAD3c/C9_nixQpF2E1BonVxKs-thKbRe-8dAkUwCLcBGAsYHQ/s72-c/2020-02-17_16-23-51.webp
İnşaat Mühendisi Emirhan Aydın
https://www.emirhanaydin.com.tr/2020/02/sosyal-mekanlar-gezilecek-yerler.html
https://www.emirhanaydin.com.tr/
https://www.emirhanaydin.com.tr/
https://www.emirhanaydin.com.tr/2020/02/sosyal-mekanlar-gezilecek-yerler.html
true
5222154280906417409
UTF-8
Tüm Yayınlar Yüklendi Hiçbir Yayın Bulunamadı HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını Oku Cevapla Cevaplamayı İptal Et Sil Yazan Ana Sayfa SAYFALAR YAYINLAR Hepsini Görüntüle BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR ETİKET ARŞİV ARAMA YAP TÜM YAYINLAR Aradığınıza Uygun Yayın Bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Yeni Yayınladı 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Fazla Bir Süre Önce Takipçiler Takip Et BU ÖZEL İÇERİK KİLİTLİDİR ADIM 1: Bir sosyal medyada paylaş ADIM 2: Sosyal medya hesabında linki paylaş Tüm Kodları Kopyala Tüm Kodları Seç Tüm kodlar kopyalandı Kod veya yazı kopyalanamadı, lütfen [CTRL]+[C] (ya da CMD+C Mac ise) kopyalamak için basınız