$type=carousel$cols=3

Kütahya İnşaat Firmaları - Tavsiyeler - Yorumlar

PAYLAŞ:

Düşen konut faizleriyle birlikte daha da hızlanan daire satışları, Kütahya inşaat firmalarının konut satışlarına ivme kazandırırken, yeni projeler için de kolları sıvama cesaret verdi. En iyi Kütahya İnşaat Firmaları...

Kütahya İnşaat Firmaları - Tavsiyeler - Yorumlar
En İyi Kütahya İnşaat Firmaları

İnşaat Sektörü Kütahya'da Yükseliyor

Artan konut ihtiyacı ile birlikte büyüyen inşaat sektörü, Kütahya'da en parlak günlerini yaşıyor. Türkiye'nin bütün şehirlerinde inşaat sektörü ekonomik bunalıma boyun eğerken, Kütahya inşaat sektörü ekonomik krizden yara almadan ilerlemeye devam etti. Düşen konut faizleriyle birlikte daha da hızlanan daire satışları, Kütahya inşaat firmalarının konut satışlarına ivme kazandırırken, yeni projeler için de kolları sıvama cesaret verdi. Kütahya'nın en iyi inşaat firmaları hangileri, Kütahya'da en sağlam binaları hangi müteahhit firma inşa ediyor sorularının cevabı bu yazımda.

Kütahya'nın En İyi İnşaat Firmaları

Kamuoyu yoklamaları, halkın inşaat firması seçerken 4 özelliğe dikkat ettiğini gösteriyor. 

Kütahya İnşaat
  • Modernlik
  • Sağlamlık
  • Estetik
  • Güvenilirlik

Sağlam Bina Nasıl İnşa Edilir?

Kütahya, ikinci derece deprem bölgesinde yer alıyor. Çevre şehirlerde ve ilçelerde meydana gelen depremler de doğrudan Kütahya'yı etkiliyor. Ülkemizin en şiddetli 6. Depremi olan 1970 Gediz depremi bunun en büyük örneklerinden. Kütahya'nın ilçesi olan Gediz, bu depremle yerle bir olmuştu ve yeniden inşa edilen şehir "Yeni Gediz" adını almıştı. Bu, Kütahya inşaat sektörü için başarısızlık anlamındaydı.

Depremlerle sürekli karşı karşıya kalan halk, artık öğrendi ki "Sallanan bina yıkılmaz" sözü bir efsaneden ibaret. Binalar; deprem perdeleriyle, zemin iyileştirmelerle, cömert taşıyıcı sistem boyutlarıyla ve yapı bütünlüğüyle adeta koç gibi sağlam inşa edilmeli.

Sağlam bina sağlam proje ile başlar! - Kütahya İnşaat Sektörü

Deprem perdeleri bir yapının olmazsa olmazlarıdır. Üstelik yapının kaç katlı olduğu farketmeksizin mutlaka her yapıda inşa edilmelidir. Deprem perdeleri, deprem anında binanın yapacağı hareketi (deplasmanı) azaltan en önemli faktörlerden biridir. 
Kütahya İnşaat projeleri
Günümüzde inşa edilen sünek yapılarda; binanın az hareket etmesi, oluşacak hasar risklerini de azaltır. Çünkü çok sallanan bina, depremden gelen kuvveti, bina hareketiyle sönümlemeye çalışacaktır. Eğer sönümleyebilirse ne âlâ! Bina; deprem anında; gider, gelir, gider, gelir ve ayakta kalır. Ama ülkemizdeki binaların temel sorunu da bu zaten. Depremde giden bina geri gelemiyor. Çünkü hem taşıyıcı sistem boyutlarında cömert tercihler yapılmıyor. Hem de deprem perdeleri "angarya" olarak görülüyor.
Kütahya İnşaat projeleri
Jet Grout Zemin İyileştirme Yöntemi ile Zemini İyileştirilmiş Bir Bina - Kütahya İnşaat Sektörü
Oysa taşıyıcı sistem seçiminde cömert kolon boyutları tercih edilirse ve deprem perdeleri binadaki doğru konumlara simetrik bir şekilde yerleştirilirse, deprem anında oluşacak deplasman (binanın hareketi) minimuma indirilmiş olur. Bu da deprem perdelerinin depreme karşı koyması ve binanın daha az hareket ederek depremi karşılaması anlamına gelir. Ancak deprem anındaki bu hareket hiçbir zaman sıfırlanmaz. Çünkü fay hattı kırıldığında yer küre bile hareket ediyor. Binanın hareket etmemesi düşünülecek şey değil. (Sismik izolatör kullanılan binalarda bu hareket çok daha kontrollü)

Sorun Nereden Kaynaklanıyor?

Peki depreme karşı bu kadar net çözümler varken neden binalarda deprem perdeleri kullanılmıyor? Neden taşıyıcı sistem boyutları cömert değil? Bunun cevabı ne yazık ki bilinçsiz müteahhitler ve onlardan iş almaya çalışan iş bilmez mühendisler!

Kütahya inşaat piyasasında, asıl mesleği inşaat mühendisliği olmayan firmalar, projelerini kendileri hazırlayamadıkları için, dışarıdan statik proje sipariş ediyorlar. Ancak "en sağlam proje hangisi?", "en güvenli projeyi nasıl seçerim?" diye sormak yerine "hangi mühendisin projesinde daha az demir ve beton çıkıyor?" diye soruyorlar. Haliyle müteahhitlerden iş almaya çalışan çaylak mühendisler, "daha az demir ve daha az beton ile proje hazırlama" yarışına girişiyorlar. 

Haliyle projeleri çaylaklar hazırlayınca, inşaatları iş bilmez müteahhit firmalar yapınca; Kütahya inşaatlarında; ne deprem perdesi görmek mümkün oluyor ne de cömert kolon boyutları...

Temelde tasarruf olmaz! - Kütahya İnşaat Sektörü

E bir de zemin iyileştirme mevzusu var tabi. Kütahya'da yapılan inşaatların çoğunun zemini gevşek. Yani dayanıksız. Üzerlerine inşa edilen binlerce tonluk binaları kaldırabilecek güçte değiller. Zaten yaşı 70'i geçmiş herhangi bir Kütahyalıya sorsanız, "şuralar bataklıktı hep, bina yaptılar" diye anlatmaya başlar size. Son birkaç yıldır da iş bilmez jeoloji mühendisleri ellerindeki yalancı taş kolon makinesine göre iyileştirme projesi hazırlayınca, müteahhitler de "zemini iyileştiriyoruz" sanıyorlar. Ama yanılıyorlar...

Kütahya inşaat sektöründe zemin iyileştirme yöntemi olarak "Taş Kolon Sistemi" yaygın. Çünkü Kütahya'da zemin iyileştirme yapanların hepsinin elinde "Ağaç sökme makinesinin benzeri bir makine" var. Bu makine zeminin içinden toprağı çıkartıyor. Başka bir iş makinesi bu boşluğun içine mıcır döküyor ve güya zemini iyileştiriliyor. Külliyen yalan! Toprağı çıkardıkları anda zeminde göçükler oluşmaya başlıyor ve taşla doldurmaya çalıştıkları boşluk çoktan dolmuş oluyor.

Gerçek taş kolon sistemi ise Vibroflot makinesi ile, zeminden hiç toprak çıkarmadan, yani zemini hiç örselemeden, su jeti ile toprağı yarıp, hazneden boşalan taş da tokmakla sıkıştırılarak yapılır. Aşağıdaki videoyu izlediğinizde konuyu daha net anlayacaksınız.
Ancak Kütahya'da yapılan taş kolon iyileştirmesi bu videodaki gibi değil ne yazık ki. Kütahya'da yapılan uygulama, zemini örseleyen bir uygulama. Yani düzgün yapılmayan bu işlemin, yararından çok zararı var aslında. Zaten bu sistem düzgün uygulanamadığı için birçok şehirde yasaklandı. Ama Kütahya inşaat firmaları hala bu yanlışta ısrar ediyor.
Kütahya İnşaat
Deep Soil Mix uygulaması
Peki doğrusu ne? Doğrusu, daha pahalı sistemler olan Deep Soil Mix sistemini veya Jet Grout sistemini tercih etmek. Daha büyük projelerde ise fore kazık. Ancak dediğim gibi, bu sistemler taş kolon sistemine göre epey pahalı. Ancak bu sistemler, uygulaması becerilemeyen taş kolon sisteminden çok çok daha sağlam oluyor. Örneğin Jet Grout sisteminde 450 barlık basınç ile oluşturulan kolonlar, zemini kuvvetlendiriyor; farklı oturmaların oluşmasına ve binanın hasar görmesine engel oluyor. Aşağıdaki videoyu izleyerek Jet Grout sisteminin nasıl uygulandığını görebilirsiniz.

Kütahya'nın En İyi İnşaat Firması Hangisi? - Kütahya İnşaat Sektörü

Kütahya müteahhit firma

Biz, ZA Yapı (Kütahya Ko-Za İnşaat) olarak, tecrübeli mühendis kadromuzla; modern, sağlam, estetik ve güvenilir binalar inşa ediyoruz. İnşa ettiğimiz binaların projelerini kendimiz hazırlıyoruz. Cömert kolon boyutlarıyla ve deprem perdeleriyle, sağlam binalar inşa ediyoruz. Yaptığımız binaların zeminlerini, en iyi zemin iyileştirme yöntemlerinden biri olan Jet Grout yöntemiyle iyileştiriyoruz.

Mutfağından ankastresine, banyosundan seramiğine kadar her detayı kaliteli bir yaşam için tasarlıyoruz. Yaşam alanlarının kullanışlılığı bizim için çok önemli. Önemli olan bir diğer şey ise, kullandığımız malzemelerin uzun ömürlü olması. Bunun için de her zaman en iyi markalarla çalışıyoruz. Kombisinden bataryasına, laminant parkesinden aydınlatmalara kadar dairelerimizdeki her şey birinci sınıf! Projelerimizden haberdar olmak için benimle iletişime geçin!
kütahya modern evlerkütahya şık evler
kütahya en güzel evler
kütahya modern tasarımlar

Kütahya'da Yeni Konut Projeleri ve Daire Fiyatları - Kütahya İnşaat Sektörü

Kütahya'da satılık daire fiyatları bölge bölge, mahalle mahalle değişkenlik gösteriyor. Değişken konut fiyatlarını belirleyen en önemli unsurlar; artan inşaat malzemesi fiyatları ve arsa değerleri. Örneğin bundan birkaç yıl önce inşaatın metrekare maliyeti 750 TL iken şu anda metrekare maliyeti 1.500 TL'nin altına düşmüyor. Buna arsa sahibi ile yapılan anlaşma şartları da ilave edildiğinde bu maliyet daha da yükseliyor.

Örneğin Servi Mahallesi'nde %50 orandan daha düşük bir oranla arsa sahibi ile anlaşma yapmak pek mümkün değil. Böyle bir yerde; metrekaresi 1.500 TL'ye kendi dairesini mâleden müteahhit firma, metrekaresi 1.500 TL'ye de arsa sahibinin dairesine harcama yapıyor. Böylece müteahhitin maliyeti 3.000 TL oluyor. Müteahhit bu maliyete %25 kâr koyduğunda da kendine kalan dairelerin metrekaresini 3.750 TL'den satmaya çalışıyor. Yani Servi Mahallesi'nden 100 metrekare büyüklüğünde sıfır daire almaya kalkarsanız ödeyeceğiniz bedel en az 375.000 TL olacaktır. Tabi bu tutar, seçtiğiniz daire Atatürk Bulvarı gibi ana arterlerde ise daha yüksek de olabilir. Çünkü bu tarz ana caddelerde anlaşma oranları %50'nin de üzerine çıkıyor. 

Ancak 100 metrekarelik bir daireyi Sporkent'te daha ucuza bulabilirsiniz. Çünkü Sporkent bölgesinde arsa oranları %25 civarında. Müteahhitin arsa dahil metrekare maliyeti bu nedenle 2.000 TL civarında oluyor. Haliyle müteahhit dairenin metrekaresini %25 kârla 2.500 TL'den satabiliyor. Bu nedenle Sporkent'te 100 metrekare büyüklüğünde sıfır bir daireyi 250.000 TL'ye almanız mümkün.

Kütahya İnşaat Firması Tavsiyeleri ve Yorumlar

kütahya inşaat tavsiyeleri
Kütahya İnşaat Tavsiyeleri ve Yorumlar
Firmamıza; sosyal medya hesaplarından gelen bazı yorumlar:
Gülay Hanım: "Muhteşem bir yapı oldu, hem içi hem dışı ile. Allah razı olsun yapanların ellerine sağlık. On numara beş yıldız. Kütahya inşaat firmalarından böyle yapıların devamını görmek isteriz.
Fatma Hanım: "İçinde yaşayanın ömrüne ömür katar. Yapan firmaya başarılar dilerim."
İbrahim Bey: "Ellerinize sağlık on numara daireler."
Burak Bey: "Emeğinize sağlık, her detayda emek verilmiş."
Cengiz Bey: "Emeğinize sağlık, çok şık ve kaliteli olmuş."
İbrahim Bey: "Ellerinize emeğinize sağlık."
Seçil Hanım: "Çok güzel"
Hasan Bey: "Elinize Sağlık"
Ahmet Bey: "Gayet başarılı"
Kürşat Bey: "4+1 daire almak için gittiğim ZA Yapı'dan 2 tane yatırımlık 1+1 daire alarak çıktım. Çok çok kısa sürede paramı amorti edeceğim. Çünkü kira getirileri çok yüksek. Üniversitenin yüksek öğrenci kapasitesi de apartı mantıklı yatırım haline getiren bir diğer etmen. Dükkan alsam bu kadar kârlı bir ticaret yapamazdım. Beni iyi bir şekilde yönlendirdikleri için teşekkür ediyorum."
Yavuz Bey: Ev almakla ilgili çok olumsuz düşüncelerim vardı. Her zaman derler ya; ev alma komşu al diye, ZA Yapı ile sadece ev değil, mükemmel komşular da edinmiş oldum. 
Ömer Bey: "Park palas apartmanından daire satın aldım. Sadece aldık bitti olmadı. Satıştan sonra da pek çok konuda elimiz ayağımız oldular. Bu devirde böylesi zor."
Sabri Bey: "Ev Planlarınızı Çok Beğendim Herkese Tercih Ederim .)"
Hasan Bey: "Bir adet apart aldım. Yeni projelerini merakla bekliyorum."
Tunahan Bey: "kurumsal bir yapı, hızlı, güvenilir, teşekkürler"
Bize gelen onlarca yorum arasından bir kısmını yayımladım ancak hepsini yayımlamam mümkün değil. Müşterilerimizden olumlu geri dönüşler almak bizi çok mutlu ediyor ve müşterilerimizin çoğuyla aramızda "müşteri-firma" ilişkisinden ziyade "abi-kardeş"  ilişkisi oluşmuş durumda.

Sadece özel konut sektöründe değil, kamu kurum ve kuruluşlarında da hep olumlu geri dönüşler aldık. Bizzat Orman ve Su İşleri Bakanı'nın talimatıyla tarafımıza verilen "Teşekkür Belgesi" bunlardan biri. Ayrıca şahıslar vergisi vergi rekortmenliği listesinde elde ettiğimiz üçüncülük ve kurumlar vergisi vergi rekortmenliği listesinde kazandığımız onunculuğun yeri bizde ayrı.

Satılık dairelerimizi buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

kütahya inşaat firması tavsiyeleri
Modern mimariler

YORUMLAR

Ad

0.99 kredi faiz oranı ziraat,1,12 ada,1,12 ada hakkında bilinmeyenler,1,17 Ağustos,2,2019,1,24 evler,1,24 evler projesi özel konut inşaatı,1,3B,1,6306,3,abd,1,afad,1,afet,1,ahmet kaya,1,aizanoi,2,akademik ingilizce nasil ogrenilir,1,akın,1,alan eleman,1,alci neden catlar,1,alçı,1,alipaşa mahallesi,1,altın,1,amorti,1,analiz,3,android,1,antik,2,apart,1,aragonit çelik sıva fiyatları,1,aragonit yapıştırıcı fiyatları,1,arsa,4,arsa payı,1,asansör,1,aşama,2,ateletico madrid,1,atiye,1,autocad,2,avrupa,1,b99,1,bal,1,başarı,1,bel,1,belcim,1,belediye,2,belgesel,2,belirti,1,benzer,1,beren saat,1,besin,1,beton,3,betonarme kutu menfez,1,betonarme kutu menfez analizi,1,beyan,1,bilgin,1,bilim,3,bina,5,birinci dünya savaşı,1,biyoplastik ürünler,1,bizans,1,body,1,bojack,1,borsa,1,bozoklu,1,building,1,burulma çatlağı,1,büyüklük,1,cambly,1,cep,1,coronavirus,1,culvert box,5,culvert box anaysis,1,çabuk dolan piller,1,çağlar,1,çanta,1,çatı,2,çatlak,5,çavdarhisar örencik sulaması,1,çelik,1,çelik sıva fiyatları,1,çelik sıva nasıl uygulanır,1,çelik sıva nedir,1,çeyiz,1,çini,1,çiroz,1,çitgöl,1,çorumlu,1,çöp,1,çöp girdabının büyüklüğü,1,çöp girdabının oluşma nedeni,1,daire,1,daireler,1,deep soil mix,3,değer,1,demir,3,denetim,2,deniz,1,deprem,7,deprem çantası,1,Devam Eden Projeler,1,devlet,1,devlet su işleri,2,diego simeone,1,dil,1,dilekçe,1,disenchantment,1,diyet,1,dizi,3,doğada çözünebilir plastik,1,dolar,1,donatı,1,dor,1,doviz,1,dozer,1,döşeme,2,dua,1,duman,1,duvar catlak tamiri,1,duvarlar nasil tamir edilir,1,duvarlar neden catlar,1,dükkan,1,düzce,1,earthquake,1,ege,1,egitim,9,eğik,1,eğilme çatlağı,1,eğitim,1,elazığ,1,elektrik,2,elektronik,1,emlak,2,emlakçı,1,en iyi,2,enerji yalıtımı,1,english,1,english central,1,erteleme,1,espn fc,1,etüt,1,evde ingilizce ogrenmek mumkun mu,1,evimde catlaklar var,1,evrak,3,eyvan nedir,1,fatih,1,fatih mahallesi satılık daireler,1,felaket,1,fenerbahce,1,film,1,firma,1,fitness,1,fiyat,1,fm 2020,1,fm 2020 mobil,1,fm2020,1,football,1,forklift,1,fotoğraflı staj defteri,1,fransa,1,frederic auguste bartholdi,1,fsm buvarı,1,futbol,1,galicya cephesi,1,galicya cephesi haritada nerede,1,galicya cephesi nedenleri ve sonuclari,1,gaybiefendi,1,gayrimenkul,1,gazete,1,geceleri uyuyamıyorum sıkıntı basıyor,1,gelişim,1,genç,1,germiyan mimarisi,1,germiyanoglu beyligi tarihi,1,germiyanogullari,2,germiyanogullari beyligi tarihi,1,gevrekseydi taşkın koruma inşaatı,1,gezi,1,gıda,1,gloria jean's coffees,1,good place,1,goodreads,1,google,1,göbek,1,göbeklitepe,1,gövde,1,güney,1,güvenlik,1,haber,1,haçlı,1,hafriyat,1,hakan altun,1,hakan muhafız,1,haluk levent,1,hani bekleycektin,1,harç,1,hayal,1,hazır ofis stajı,1,hedef,1,hekimoğlu,1,hızlı,1,hızlı dolan piller,1,hidrolik,1,hikayesi,1,hilton oteli,1,himym,1,huddersfield town,1,ısı yalıtımı,1,İbrahim Çavuş,1,ihale,1,ikinci dünya savaşı,1,ilkyardım,1,imdb,3,imza,1,inceleme,1,ingilizce,2,ingilizce konusma konulari,1,ingilizce konusmak icin tavsiyeler,1,İnşaat,50,inşaat firması,1,inşaat firması seçerken dikkat edilmesi gereken 5 madde,1,ion,1,iskan,1,istanbul depremi,1,iş,1,iş bitirme,1,iş güvenliği,1,işler,1,işleri,1,italya,1,iyileştirme,2,izin,1,jcb,1,jeoloji,1,jet grout,3,joao felix,1,joao felix asistleri,1,joao felix golleri,1,joao felix kimdir,2,joao felix sequeira,1,kademe,1,kafe,1,kahve,1,kalıp,2,kalıp planı,1,kamyon,2,kanal hisarcık,1,kandilli,1,kanun,1,kapatma,1,kapı,1,karakür,1,karar,1,karayolları satıl daireler,1,kariyer,1,kat,1,kavsara nedir,1,kazı,1,kenan doğulu,1,kent,2,kentsel,2,kentsel dönüşüm,5,kentsel dönüşümde,1,kepçe,2,kesme çatlağı,1,kırdığımız oyuncaklar,1,kısa,1,kısa kiriş,1,kıyamam sana hikayesi,1,kilo,1,kimlik,1,kiremit,1,kiremit aktarma,1,kiris catlak tamiri,1,kiriş,5,kişisel,1,kitap,1,kolarov golleri,1,kolarov kimdir,1,kolon,6,kolon catlak tamiri,1,konsol,1,konuşarak öğren,1,konut,2,korint,1,koronavirüs,2,korozyon çatlağı,1,kot,1,köprü,1,kredi faiz oranı,1,kredi hesaplama,1,kultur,25,kumari koyu,1,kupon arsa,1,kutahya insaat,1,kutlamak,1,kutu menfez,5,kutu menfez analizi,1,kutu menfez donatı projesi,2,kutu menfez excel,3,kutu menfez hesabı excel,2,kutu menfez programı,1,kutu menfez projesi,1,kütahya,7,kütahya inşaat,10,kütahya inşaat malzemeleri satıcıları,5,kütahya kentpark,1,kütahya mecidiye,1,kütahya satılık daireler,6,laleli palas apartmanı,1,leman sam,1,liste,2,maaş,3,magnitud,1,makine,1,manager,1,mansart,1,marmara depremi,1,marmara depreminde hasar görmüş yapının kalıp planı,1,marmara earthquake,1,mathias zanka jorgensen kimdir,1,mehmet,1,mehmet günsur,1,mekan,1,mekanik,1,membran,1,menfez hesaplama programı,1,mercalli,1,metraj,3,meydan mahallesi,1,meydan mahallesi satılık daire,1,milattan önce bilim,1,Milattan Önce Bilim Nasıldı?,1,mimar,4,mimari,3,minare,1,mobil,1,mobile,1,modern odunpazarı evleri,1,motivasyon,1,mr. toms coffee,1,mukarnas,1,mukarnas nasıl yapılır,1,mukarnas nedir,1,mukarnas pdf,1,mukarnas viki,1,muqarnas,1,muqarnas journal,1,murat,1,murat dağı,1,muzik,1,mühendis,4,müteahhit,3,müteahhit firma seçerken dikkat edilmesi gereken 5 madde,1,Müteahhit Yüzde Kaç Teminat Verecek,1,müze,1,müzik,1,nakliye,1,nasil ingilizce konusabilirim,1,naşa,1,ncov,1,nedir,1,netflix,3,noter,2,noter sözleşmesi,1,ocean cleanup,1,ofis,1,olan,1,ortak,1,osmanlı,4,osmanlı devleti galicya cephesine neden girdi,1,osmanlı mimarisi,1,osmanogullari,1,otopark,1,ottoman,1,ottoman rising,1,oyun,2,oyuncak,1,oyuncu,1,ozgurluk anitinin hikayesi,1,ödül,1,öğretmen,1,örnek,1,örnek büro stajı defteri,1,örnek ofis staj defteri,1,özdemir apartmanı özel konut projesi,1,özel,1,özel sektör,1,özgrlük anıtının özellikleri,1,özgürlük anıtının hikayesi,1,p3000,1,pandantif nedir,1,para,1,park palas apartmanı,1,pasif ev,1,pasifik,1,pasifik okyanusu,1,pasifik okyanusunda plastik çöp girdabı,1,pay,2,pencere,1,perde,2,plague,1,polyurea teras su yalıtımı,1,pratik,1,proje,2,protokol,1,puan,1,pvc,1,pvc membran,1,radye,2,render,1,resimli staj defteri,1,resmi,1,restoran,1,richter,1,rise,1,rising,1,riskli yapı,2,riskli yapı tespiti,1,roma,1,roms coffee,1,röleve,1,rötre çatlağı,1,ruhsat,2,rusça,1,sağlık,1,sakarya,1,salgın,1,sanat,4,sap2000,5,sarkilar,1,satılık,1,satılık apart,1,satılık daire,2,satılık daireler,2,satılık dükkan,1,satış,1,satilik daire,1,sepev,1,seramik,1,servi mahallesi,1,sevgi yolu,1,sıtkı olçar,1,sıva,3,sıva çatlağı,1,sıva neden catlar,1,simav,1,simulatör,1,simülasyon,1,sinema,1,sinerji cam,1,sistem,1,slider,6,sondaj,1,sosyal,8,sözleşme,3,spor,4,Sta4cad,4,stadyum,1,staj,1,staj defteri,1,statik,5,statik analiz,6,su,1,su yalıtımı,2,sultan,1,sultan abdülaziz,1,sunay,1,sünek,1,sütun,1,şair,1,şanlıurfa,1,şantiye,7,şantiye şefi,1,şebnem,1,şebnem ferah,1,şef,1,şiddet,1,takvimlerin bulunması,1,Tamamlanan Kamu Projeleri,2,Tamamlanan Projeler,8,tapınak,1,tapu,2,tapu kaydı,1,tarih,3,tas vakfiye,1,tasarruflu evler,1,taş kolon,1,taşıyıcı,1,taşıyıcı sistem çatlakları,2,taşkın koruma,1,tavsiye,1,tbdy2018,3,tdy2007,1,tebliğ,1,tedavi,1,tek hücreli kutu menfez hesabı,2,tekerlekli arabalar,1,teknik,1,tekniker,1,Teknoloji,4,teknolojik ürünler,1,temel,2,teminat,1,teneke,1,teras,1,teras kapama,1,teras su yalıtım kimyasalı,1,teras su yalıtımı,1,teras su yalıtımı tavsiye,1,teras yalıtım şapı,1,terasta su yalıtımı,1,tesisat,1,test,1,tır,1,tiyatro,2,toplantı,1,trafik,1,ts498,1,ts500,2,tuğla,1,ukome,1,ulucami,1,uyku getiren şarkılar,1,uyku getiren yiyecekler,1,uykusuzluğa iyi gelen bitkiler,1,uyumak için ne yapmalı,1,uyuyamıyorum ne yapmalıyım,1,vekalet,1,vekaletname,1,vergi,1,vinç,1,virüs,1,vuhan,1,wonderkids,1,wuhan,1,yabancı,2,yabancı dil,2,yağmur oluğu,1,yakup bey,1,yalıtımı,1,yapı,3,yapım,1,yasak,1,yaşamı rahatlatacak teknolojik ürünler,1,yatırım,2,yatırımcı,1,yay atamasi ve mesnet kosullari,1,yazar,1,yazının icatı,1,yemek,1,yerden ısıtma,1,yetenek,1,yıkım,3,yıkım ruhsatı,2,yoğuşma,1,yol,1,yorum,1,yönetmelik,3,yönetmen,1,yöntem,1,yunanistan,1,yunus emre mahallesi özel konut inşaatı,1,yük kombinasyonları,1,yüklenici,1,yükleri n tanımlanması,1,yüksek kiriş,1,zanka golleri,1,zanka kimdir,1,zayıflama,1,zekai celep,1,zemin,6,zemin iyileştirme,3,zeus,1,ziraat bankası 0.99 faiz oranıyşa ne kadar faiz ödeyeceğim,1,ziraat bankasi,1,zirve,1,
ltr
item
İnşaat Mühendisi Emirhan Aydın: Kütahya İnşaat Firmaları - Tavsiyeler - Yorumlar
Kütahya İnşaat Firmaları - Tavsiyeler - Yorumlar
Düşen konut faizleriyle birlikte daha da hızlanan daire satışları, Kütahya inşaat firmalarının konut satışlarına ivme kazandırırken, yeni projeler için de kolları sıvama cesaret verdi. En iyi Kütahya İnşaat Firmaları...
https://4.bp.blogspot.com/-bjOmpWbooA4/XlgAnSgYdKI/AAAAAAAAD8I/SwWXzU34Uv0JzBGdjYg2G3nKzcdRnbvFgCK4BGAYYCw/s640/1-24%2Bevler.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-bjOmpWbooA4/XlgAnSgYdKI/AAAAAAAAD8I/SwWXzU34Uv0JzBGdjYg2G3nKzcdRnbvFgCK4BGAYYCw/s72-c/1-24%2Bevler.jpg
İnşaat Mühendisi Emirhan Aydın
https://www.emirhanaydin.com.tr/2020/02/kutahya-insaat-firmalari-tavsiyeler.html
https://www.emirhanaydin.com.tr/
https://www.emirhanaydin.com.tr/
https://www.emirhanaydin.com.tr/2020/02/kutahya-insaat-firmalari-tavsiyeler.html
true
5222154280906417409
UTF-8
Tüm Yayınlar Yüklendi Hiçbir Yayın Bulunamadı HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını Oku Cevapla Cevaplamayı İptal Et Sil Yazan Ana Sayfa SAYFALAR YAYINLAR Hepsini Görüntüle BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR ETİKET ARŞİV ARAMA YAP TÜM YAYINLAR Aradığınıza Uygun Yayın Bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Yeni Yayınladı 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Fazla Bir Süre Önce Takipçiler Takip Et BU ÖZEL İÇERİK KİLİTLİDİR ADIM 1: Bir sosyal medyada paylaş ADIM 2: Sosyal medya hesabında linki paylaş Tüm Kodları Kopyala Tüm Kodları Seç Tüm kodlar kopyalandı Kod veya yazı kopyalanamadı, lütfen [CTRL]+[C] (ya da CMD+C Mac ise) kopyalamak için basınız