$type=carousel$cols=3

Kütahya İnşaat Firmaları - Tavsiyeler - Yorumlar

PAYLAŞ:

Artan taleple birlikte daha da hızlanan daire satışları, Kütahya inşaat firmalarının konut satışlarına ivme kazandırırken, yeni projeler için de kolları sıvama cesaret verdi. En iyi Kütahya İnşaat Firmaları...

Kütahya İnşaat Firmaları - Tavsiyeler - Yorumlar
En İyi Kütahya İnşaat Firmaları

İnşaat Sektörü Kütahya'da Yükseliyor

Artan konut ihtiyacı ile birlikte büyüyen inşaat sektörü, Kütahya'da en parlak günlerini yaşıyor. Türkiye'nin bütün şehirlerinde inşaat sektörü ekonomik bunalıma boyun eğerken, Kütahya inşaat sektörü ekonomik krizden yara almadan ilerlemeye devam ediyor. Krizle birlikte artan daire talepleri, Kütahya inşaat firmalarının konut satışlarına ivme kazandırırken, yeni projeler için de kolları sıvama cesareti verdi. Kütahya'nın en iyi inşaat firmaları hangileri? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Kütahya'nın En İyi İnşaat Firmaları

 • ZA YAPI İnşaat
Kamuoyu yoklamaları, halkın inşaat firması seçerken özellikle 4 kritere önem verdiğini gösteriyor. 

Kütahya İnşaat
 1. Modernlik
 2. Sağlamlık
 3. Estetik
 4. Güvenilirlik
Tüm bu özellikleri bir arada müşterisine sunan ZA YAPI İnşaat; modern çizgilerle tasarlanmış, sağlam, estetik ve güvenilir yapılar inşa ediyor. Müşterilerinin yanı sıra, yerli ve ulusal basında da adından sıkça söz ettiren ZA YAPI, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarından da pek çok ödül almış bir firma.
Kütahya bölgesinde yaptığı kat karşılığı inşaat ve anahtar teslimi inşaat projeleri ile Kütahya'nın en iyi inşaat şirketlerinden biri haline gelen firma, 1996 yılında kuruldu. İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, Kütahya halkının da yakından tanıdığı Zeki Aydın tarafından kurulan şirket, güçlü teknik kadrosuyla çalışmalarına devam ediyor.

Müşteri yorumları:

kütahya inşaat tavsiyeleri

Sosyal medya hesaplarından gelen bazı yorumlar:

 • Gülay Hanım: "Muhteşem bir yapı oldu, hem içi hem dışı ile. Allah razı olsun yapanların ellerine sağlık. On numara beş yıldız. Kütahya inşaat firmalarından böyle yapıların devamını görmek isteriz.
 • Fatma Hanım: "İçinde yaşayanın ömrüne ömür katar. Yapan firmaya başarılar dilerim."
 • İbrahim Bey: "Ellerinize sağlık on numara daireler."
 • Burak Bey: "Emeğinize sağlık, her detayda emek verilmiş."
 • Cengiz Bey: "Emeğinize sağlık, çok şık ve kaliteli olmuş."
 • İbrahim Bey: "Ellerinize emeğinize sağlık."
 • Seçil Hanım: "Çok güzel"
 • Hasan Bey: "Elinize Sağlık"
 • Ahmet Bey: "Gayet başarılı"
 • Kürşat Bey: "4+1 daire almak için gittiğim ZA Yapı'dan 2 tane yatırımlık 1+1 daire alarak çıktım. Çok çok kısa sürede paramı amorti edeceğim. Çünkü kira getirileri çok yüksek. Üniversitenin yüksek öğrenci kapasitesi de apartı mantıklı yatırım haline getiren bir diğer etmen. Dükkan alsam bu kadar kârlı bir ticaret yapamazdım. Beni iyi bir şekilde yönlendirdikleri için teşekkür ediyorum."
 • Yavuz Bey: Ev almakla ilgili çok olumsuz düşüncelerim vardı. Her zaman derler ya; ev alma komşu al diye, ZA Yapı ile sadece ev değil, mükemmel komşular da edinmiş oldum. 
 • Ömer Bey: "Park palas apartmanından daire satın aldım. Sadece aldık bitti olmadı. Satıştan sonra da pek çok konuda elimiz ayağımız oldular. Bu devirde böylesi zor."
 • Sabri Bey: "Ev Planlarınızı Çok Beğendim Herkese Tercih Ederim .)"
 • Hasan Bey: "Bir adet apart aldım. Yeni projelerini merakla bekliyorum."
 • Tunahan Bey: "kurumsal bir yapı, hızlı, güvenilir, teşekkürler"

Daire satın alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Daire satın alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Evin dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü açısından;

 • Hangi deprem yönetmeliğine tabi?
 • Döşeme sistemi nedir?
 • Zemin etüdü var mı?
 • Binanın kimin tarafından inşa edildiği biliniyor mu?
 • Malzeme kalitesi nasıl?

Mimari ve çevresel faktörler açısından;

 • Konumu nasıl?
 • Toplu taşıma araçlarına yakın mı?
 • Hastane, avm, okul, ibadethane gibi merkezlere yakın mı?
 • Kaçıncı kat, hangi cepheye bakıyor, manzarası nasıl?
 • Büyüklüğü, binanın yaşı, kullanım durumu nasıl?
 • Isı, su ve ses yalıtımı var mı?
 • Otoparkı veya sosyal imkanları var mı?
 • İç özellikleri nasıl?
 • Binadaki her bir kattaki daire sayısı, toplam daire sayısı ile binada; hidrofor, su deposu, ısıtma sistemi ve asansör olup olmadığı durumu sorgulanmalı.

Tapudaki ve belediyedeki durumlar açısından;

 • İskanı var mı?
 • Tapu kaydı bilgilerinde ne var?
 • Arsa payı ne kadar?
 • Yönetim planında neler yazılı?
 • Şerh, haciz, ipotek veya başka bir engel var mı?

Maddi faktörler açısından;

 • Emlakçı komisyonu ne kadar?
 • Tapu masraflarını kim ödeyecek? Eşit mi paylaştırılacak?
 • Evin fiyatı bütçeme uyuyor mu?
 • Para transferini ne zaman ve nasıl yapmalıyım?
Daire satın alırken dikkat etmeniz gereken tüm ayrıntıları buraya tıklayarak okuyabilirsiniz: Daire satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

Sağlam bina sağlam proje ile başlar!

Deprem perdeleri bir yapının olmazsa olmazlarıdır. Üstelik yapının kaç katlı olduğu farketmeksizin mutlaka her yapıda inşa edilmelidir. Deprem perdeleri, deprem anında binanın yapacağı hareketi (deplasmanı) azaltan en önemli faktörlerden biridir. 
Kütahya İnşaat projeleri
Günümüzde inşa edilen sünek yapılarda; binanın az hareket etmesi, oluşacak hasar risklerini de azaltır. Çünkü çok sallanan bina, depremden gelen kuvveti, bina hareketiyle sönümlemeye çalışacaktır. Eğer sönümleyebilirse ne âlâ! Bina; deprem anında; gider, gelir, gider, gelir ve ayakta kalır. Ama ülkemizdeki binaların temel sorunu da bu zaten. Depremde giden bina geri gelemiyor. Çünkü hem taşıyıcı sistem boyutlarında cömert tercihler yapılmıyor. Hem de deprem perdeleri "angarya" olarak görülüyor.
Kütahya İnşaat projeleri
Oysa taşıyıcı sistem seçiminde cömert kolon boyutları tercih edilirse ve deprem perdeleri binadaki doğru konumlara simetrik bir şekilde yerleştirilirse, deprem anında oluşacak deplasman (binanın hareketi) minimuma indirilmiş olur. Bu da deprem perdelerinin depreme karşı koyması ve binanın daha az hareket ederek depremi karşılaması anlamına gelir. Ancak deprem anındaki bu hareket hiçbir zaman sıfırlanmaz. Çünkü fay hattı kırıldığında yer küre bile hareket ediyor. Binanın hareket etmemesi düşünülecek şey değil. (Sismik izolatör kullanılan binalarda bu hareket çok daha kontrollü)

Sorun Nereden Kaynaklanıyor?

Peki depreme karşı bu kadar net çözümler varken neden binalarda deprem perdeleri kullanılmıyor? Neden taşıyıcı sistem boyutları cömert değil? Bunun cevabı ne yazık ki bilinçsiz müteahhitler...

Kütahya inşaat piyasasında, asıl mesleği inşaat mühendisliği olmayan firmalar, projelerini kendileri hazırlayamadıkları için, dışarıdan statik proje sipariş ediyorlar. Ancak "en sağlam proje hangisi?", "en güvenli projeyi nasıl seçerim?" diye sormak yerine "hangi mühendisin projesinde daha az demir ve beton çıkıyor?" diye soruyorlar. Haliyle müteahhitlerden iş almaya çalışan çaylak mühendisler, "daha az demir ve daha az beton ile proje hazırlama" yarışına girişiyorlar. 

Haliyle projeleri çaylaklar hazırlayınca, inşaatları iş bilmez müteahhit firmalar yapınca; Kütahya inşaatlarında; ne deprem perdesi görmek mümkün oluyor ne de cömert kolon boyutları...

Temelde tasarruf olmaz! - Kütahya İnşaat Sektörü

E bir de zemin iyileştirme mevzusu var tabi. Kütahya'da yapılan inşaatların çoğunun zemini gevşek. Yani dayanıksız. Üzerlerine inşa edilen binlerce tonluk binaları kaldırabilecek güçte değiller. Zaten yaşı 70'i geçmiş herhangi bir Kütahyalıya sorsanız, "şuralar bataklıktı hep, bina yaptılar" diye anlatmaya başlar size.

Kütahya inşaat sektöründe zemin iyileştirme yöntemi olarak "Taş Kolon Sistemi" yaygın. Ancak bu yöntem Eskişehir başta olmak üzere çevre illerin hepsine yasak. Çünkü sağlıklı bir yöntem değil.
Kütahya İnşaat
Deep Soil Mix uygulaması
Peki doğrusu ne? Doğrusu, daha pahalı sistemler olan Deep Soil Mix sistemini veya Jet Grout sistemini tercih etmek. Daha büyük projelerde ise fore kazık. Ancak dediğim gibi, bu sistemler taş kolon sistemine göre epey pahalı. Ancak bu sistemler, uygulaması becerilemeyen taş kolon sisteminden çok çok daha sağlam oluyor. Örneğin Jet Grout sisteminde 400-450 barlık basınç ile oluşturulan kolonlar, zemini kuvvetlendiriyor; farklı oturmaların oluşmasına ve binanın hasar görmesine engel oluyor. Aşağıdaki videoyu izleyerek Jet Grout sisteminin nasıl uygulandığını görebilirsiniz.
Kütahya müteahhit firma
kütahya modern evlerkütahya şık evler
kütahya en güzel evler
kütahya modern tasarımlar

Kütahya'da Yeni Konut Projeleri ve Daire Fiyatları

Kütahya'da satılık daire fiyatları bölge bölge, mahalle mahalle değişkenlik gösteriyor. 3+1 daire fiyatları 400.000 TL'den başlayıp 1.000.000 TL'ye kadar ulaşıyor. Dairenin özelliklerine, konumuna ve metrekaresine göre fiyatlar değişkenlik gösteriyor.
kütahya inşaat firması tavsiyeleri
Modern mimariler

YORUMLAR

Ad

12 ada,1,17 Ağustos,2,1santiye1sef,1,2021,1,6306,3,ahmet çelikkollu,1,ahmet kaya,1,ahmet topçu,1,aizanoi,2,alçı,2,alçıpan,1,altın,1,alüminyum,1,amorti,1,analiz,3,android,1,antik,2,apart,1,arsa,4,arsa payı,2,asansör,1,atiye,1,autocad,2,b99,1,bahçe,1,bal,1,başarı,1,bel,1,belcim,1,belediye,2,belgesel,35,benzer,1,beren saat,1,besin,1,beton,9,betonarme,2,betonarme kutu menfez,1,beyan,1,bilgin,1,bilim,3,bims,1,bina,6,bio,3,bizans,1,body,1,bojack,1,borsa,1,boya,3,bozoklu,1,building,1,bursa,1,burulma çatlağı,1,büyüklük,1,cambly,1,cep,1,cephe,1,coronavirüs,1,covid,1,culvert box,5,çağlar,1,çatı,4,çatlak,9,çavdarhisar örencik sulaması,1,çekiliş,1,çelik,1,çelik sıva,2,çini,1,çitgöl,1,çorumlu,1,çöp,1,daire,1,daireler,1,deep soil mix,3,değer,1,demir,2,denetim,2,deprem,11,derz,1,Devam Eden Projeler,2,devlet,1,devlet su işleri,2,dil,1,dilatasyon,1,dilekçe,1,diploma,2,disenchantment,1,diyet,1,dizi,3,dolar,1,donatı,1,dor,1,doviz,1,dozer,1,döşeme,2,dua,1,duman,1,duvar,2,dükkan,1,earthquake,1,egitim,18,eğik,1,eğilme çatlağı,1,elektrik,2,elektronik,1,emlak,4,emlakçı,1,en iyi,2,enerji yalıtımı,1,english,1,english central,1,erteleme,1,etüt,1,evrak,3,eyvan nedir,1,faiz,1,fatih,1,felix,1,fenerbahçe,1,film,1,firma,1,fitness,1,fiyat,2,fm 2020,1,fm 2020 mobil,1,fm2020,1,football,1,forklift,1,fotoğraflı staj defteri,2,futbol,1,galicya cephesi,1,galicya cephesi haritada nerede,1,galicya cephesi nedenleri ve sonuclari,1,gaybiefendi,1,gayrimenkul,1,gazbeton,2,gazete,1,geceleri uyuyamıyorum sıkıntı basıyor,1,gediz,1,gelişim,1,genç,1,germiyan mimarisi,1,germiyanogullari,2,gevrekseydi taşkın koruma inşaatı,1,gezi,1,gıda,1,gloria jean's coffees,1,good place,1,goodreads,1,google,1,göbek,1,göbeklitepe,1,gövde,1,grenli boya,1,grobeton,1,güncel fiyat,2,güney,1,güvenlik,1,haber,9,haçlı,1,hafriyat,1,hakan altun,1,hakan muhafız,1,haluk levent,1,hani bekleycektin,1,harç,1,hayal,1,hazır ofis stajı,1,hedef,3,hekimoğlu,1,hızlı,1,hikayesi,1,hilton oteli,1,himym,1,ısı yalıtımı,1,İbrahim Çavuş,1,iç mimar,1,iç mimarlık,1,iglo,1,igloo,1,ihale,2,ilan,4,imdb,3,imo,3,imza,1,inceleme,1,ingilizce,3,insaat,1,İnşaat,145,inşaat firması,1,inşaat mühendisi,2,inşaat mühendisleri odası,1,inşaat mühendisliği,1,ion,1,iskan,2,istanbul depremi,1,iş,1,iş bitirme,1,iş güvenliği,2,işler,1,işleri,1,italya,1,iyileştirme,2,izin,1,jcb,1,jeoloji,1,jet grout,3,joao felix,1,joao felix kimdir,1,kaba inşaat,2,kademe,1,kafe,1,kahve,1,kalıp,2,kalıp planı,1,kamyon,2,kanal hisarcık,1,kandilli,1,kanun,1,kapatma,1,kapı,2,karakür,1,karar,1,karayolları satıl daireler,1,kariyer,1,kat,1,kat irtifakı,1,kavsara nedir,1,kazı,1,kenan doğulu,1,kent,2,kentsel,2,kentsel dönüşüm,6,kepçe,2,kesme çatlağı,1,kısa,1,kısa kiriş,2,kısa kolon,1,kıyamam sana hikayesi,1,kilo,1,kimlik,1,kiremit,1,kiremit aktarma,1,kiriş,6,kişisel,1,kitap,4,kolon,7,kombi,1,kompozit,1,konsol,1,konuşarak öğren,1,konut,3,korint,1,koronavirüs,4,korozyon çatlağı,2,köprü,1,kredi,1,ktun,1,kultur,39,kumari koyu,1,kupon arsa,1,kutlamak,1,kutu menfez,4,kutu menfez donatı projesi,2,kutu menfez excel,2,kutu menfez hesabı excel,2,kutu menfez programı,1,kutu menfez projesi,1,kütahya,8,kütahya inşaat,10,kütahya inşaat malzemeleri satıcıları,4,kütahya kentpark,1,kütahya mecidiye,1,kütahya satılık daireler,6,laleli palas apartmanı,1,laminant,1,leman sam,1,liste,2,maaş,3,magnitud,1,makine,1,makine mühendisliği,1,maliyet,6,malzeme,1,manager,1,mansart,1,mantolama,2,marmara depremi,1,marmara depreminde hasar görmüş yapının kalıp planı,1,marmara earthquake,1,mehmet,1,mehmet günsur,1,mekan,1,mekanik,1,membran,1,menfez hesaplama programı,1,mercalli,1,merdiven,1,mermer,1,meslek,1,meslek seçimi,2,metraj,4,meydan mahallesi,1,meydan mahallesi satılık daire,1,milattan önce bilim,1,Milattan Önce Bilim Nasıldı?,1,mimar,6,mimari,5,mimari proje,1,minare,1,mobil,1,mobile,1,modern odunpazarı evleri,1,motivasyon,1,mr. toms coffee,1,mukarnas,1,mukarnas nasıl yapılır,1,mukarnas nedir,1,mukarnas pdf,1,mukarnas viki,1,muqarnas,1,muqarnas journal,1,murat,1,murat dağı,1,muzik,1,mühendis,4,müteahhit,2,müze,1,müzik,1,nakliye,1,naşa,1,nedir,1,netflix,3,noter,3,ofis,1,olan,1,ortak,1,osmanlı,4,osmanlı devleti galicya cephesine neden girdi,1,osmanlı mimarisi,1,otopark,3,ottoman,1,ottoman rising,1,oyun,1,oyuncak,1,oyuncu,1,öğretmen,1,örnek,1,örnek büro stajı defteri,1,örnek ofis staj defteri,1,özdemir apartmanı özel konut projesi,1,özel,1,özel sektör,1,p3000,1,pandantif nedir,1,para,1,park palas apartmanı,1,parke,1,pasif ev,1,pay,2,pencere,2,perde,3,pratik,1,proje,4,protokol,1,puan,1,pvc,2,pvc membran,1,radye,2,render,1,resimli staj defteri,2,resmi,1,restoran,1,richter,1,rise,1,rising,1,riskli yapı,2,roms coffee,1,röleve,1,rötre çatlağı,1,ruhsat,2,rusça,1,sağlık,1,sakarya,1,sanat,3,sap2000,5,sarkilar,1,saten alçı,1,satılık,1,satılık apart,1,satılık daire,2,satılık daireler,2,satılık dükkan,1,satış,1,satilik daire,1,seçim,1,segregasyon,1,sepev,1,seramik,1,servi mahallesi,1,sevgi yolu,1,sıtkı olçar,1,sıva,4,sıva çatlağı,1,simav,1,simulatör,1,simülasyon,1,sinema,1,sinerji cam,1,sistem,1,slider,7,sondaj,1,sosyal,6,sözleşme,3,spor,4,Sta4cad,6,stadyum,1,staj,2,staj defteri,2,stajyer,1,statik,10,statik analiz,6,su,1,su yalıtımı,3,sultan,1,sunum,1,sünek,1,sütun,1,şanlıurfa,1,şantiye,8,şantiye şefi,1,şap,1,şarkı,1,şebnem,1,şebnem ferah,1,şef,1,şiddet,1,takvimlerin bulunması,1,Tamamlanan Kamu Projeleri,2,Tamamlanan Projeler,9,tapınak,1,tapu,3,tapu kaydı,1,tarih,2,tasarruflu evler,1,taş kolon,1,taşıyıcı,1,taşıyıcı sistem çatlakları,2,taşkın koruma,1,taşyünü,1,tavsiye,1,tbdy2018,3,tdy2007,1,tebliğ,1,tek hücreli kutu menfez hesabı,1,tekerlekli arabalar,1,teknik,1,tekniker,1,Teknoloji,5,temel,1,teminat,1,teneke,1,teras,2,terim,1,tesisat,2,test,1,tır,1,tiyatro,2,tmmob,1,toplantı,1,trafik,1,tretuvar,1,ts498,1,ts500,2,tuğla,5,ulucami,1,uyku getiren şarkılar,1,uyku getiren yiyecekler,1,uykusuzluğa iyi gelen bitkiler,1,uyumak için ne yapmalı,1,uyuyamıyorum ne yapmalıyım,1,vekalet,1,vekaletname,1,vibratör,1,vinç,1,wonderkids,1,yabancı,2,yabancı dil,2,yağmur oluğu,1,yalıtımı,1,yapı,3,yasak,1,yatırım,2,yatırımcı,1,yay atamasi ve mesnet kosullari,1,yazar,1,yazının icatı,1,yemek,1,yerden ısıtma,2,yetenek,1,yıkım,3,yıkım ruhsatı,2,yol,1,yorum,1,youtube,1,yönetmelik,3,yönetmen,1,yöntem,1,ytong,2,yunanistan,1,yunus emre mahallesi özel konut inşaatı,1,yük kombinasyonları,1,yüklenici,1,yükleri n tanımlanması,1,yüksek kiriş,1,zayıflama,1,zekai celep,1,zemin,5,zemin iyileştirme,3,zeus,1,zirve,1,
ltr
item
İnşaat Mühendisi Emirhan Aydın: Kütahya İnşaat Firmaları - Tavsiyeler - Yorumlar
Kütahya İnşaat Firmaları - Tavsiyeler - Yorumlar
Artan taleple birlikte daha da hızlanan daire satışları, Kütahya inşaat firmalarının konut satışlarına ivme kazandırırken, yeni projeler için de kolları sıvama cesaret verdi. En iyi Kütahya İnşaat Firmaları...
https://4.bp.blogspot.com/-bjOmpWbooA4/XlgAnSgYdKI/AAAAAAAAD8I/SwWXzU34Uv0JzBGdjYg2G3nKzcdRnbvFgCK4BGAYYCw/s640/1-24%2Bevler.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-bjOmpWbooA4/XlgAnSgYdKI/AAAAAAAAD8I/SwWXzU34Uv0JzBGdjYg2G3nKzcdRnbvFgCK4BGAYYCw/s72-c/1-24%2Bevler.jpg
İnşaat Mühendisi Emirhan Aydın
https://www.emirhanaydin.com.tr/2020/02/kutahya-insaat-firmalari-tavsiyeler.html
https://www.emirhanaydin.com.tr/
https://www.emirhanaydin.com.tr/
https://www.emirhanaydin.com.tr/2020/02/kutahya-insaat-firmalari-tavsiyeler.html
true
5222154280906417409
UTF-8
Tüm Yayınlar Yüklendi Hiçbir Yayın Bulunamadı HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını Oku Cevapla Cevaplamayı İptal Et Sil Yazan Ana Sayfa SAYFALAR YAYINLAR Hepsini Görüntüle BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR ETİKET ARŞİV ARAMA YAP TÜM YAYINLAR Aradığınıza Uygun Yayın Bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Yeni Yayınladı 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Fazla Bir Süre Önce Takipçiler Takip Et BU ÖZEL İÇERİK KİLİTLİDİR ADIM 1: Bir sosyal medyada paylaş ADIM 2: Sosyal medya hesabında linki paylaş Tüm Kodları Kopyala Tüm Kodları Seç Tüm kodlar kopyalandı Kod veya yazı kopyalanamadı, lütfen [CTRL]+[C] (ya da CMD+C Mac ise) kopyalamak için basınız