$type=carousel$cols=3

En Hızlı Şekilde Nasıl Kilo Verilir? Detaylı Anlatım

PAYLAŞ:

Boynumdaki sakatlıktan ötürü tenise devam edemeyişim, kilo almamdaki en büyük etkenlerden biriydi. Hem yemek yemekten taviz vermek istemiy...

En Hızlı Şekilde Nasıl Kilo Verilir? Gün Gün Anlatım
Boynumdaki sakatlıktan ötürü tenise devam edemeyişim, kilo almamdaki en büyük etkenlerden biriydi. Hem yemek yemekten taviz vermek istemiyordum, hem de spor yapamıyordum. E Kütahya inşaat sektöründeki durağanlık da beni sürekli masa başında çalışır hale getirmişti. Bu makalemde; en hızlı şekilde nasıl kilo verilir, hızlı ve kalıcı kilo nasıl verilir, kilo vermenin en kolay yolu gibi konulara değineceğim.

Makaleye başlamadan önce; 2 aylık çalışmanın ardından belden 9 cm inceldiğimi ve bu süreçte 6 kg verdiğimi belirtmeliyim. Üstelik bu kiloyu verirken omuz ölçülerim ve göğüs ölçülerim yaklaşık birer buçuk cm arttı. Yani kas kütlesi artarken aynı zamanda yağdan da kaybettim.

Hızlı kilo vermek istiyorum - Yapılması Gerekenler!

Daha önce uzun zaman diyet yapmış biri olarak şunu söyleyebilirim; diyet yapmak beni mutsuz ediyor. Çünkü diyetisyenler birçok yiyeceği yasaklıyor ve bilirsiniz, yasak elma her zaman daha lezzetlidir. Bu nedenle diyet yapmaya yanaşmıyordum. Ama aynı zamanda göbek bölgemdeki yağlanmanın önünü kesmezsem ileride sağlık problemleri ile karşı karşıya kalacağımı da biliyordum.

En yakın arkadaşım Özkan bana bir öneri ile geldi. Daha sonraları sadece sporcu değil aynı zamanda yazar da olduğunu ve Bir Dilek'ti adlı kitabı kaleme aldığını öğreneceğimiz Doğukan Hoca ile çalışma fikrini aklıma soktu. Spor salonlarında yapılan çalışmalara karşı hep ön yargılı olmuşumdur. Nedenini bilmiyorum ama sevmiyorum kapalı spor salonlarını. Özkan da bunu bildiğinden sadece deneme dersi yapmamız hususunda beni kandırdı ve deneme dersine katıldık.

Doğukan Hoca ile yaptığımız deneme dersi oldukça keyifliydi ve kafamdaki ön yargıları bir kenara bıraktım. Çok sevdiğim tenis sporuna artık devam edemiyordum. Boynumdaki ve sırtımdaki fıtık buna engel oluyordu. Salon sporları da kontrolsüz yapıldığında vücuda oldukça zarar verebilirdi. Ancak bir antrenör kontrolünde bu sporu yapmak, kulağa mantıklı geliyordu. En azından hiç spor yapmamaktan iyiydi ve eğer omurgama zarar verdiğimi düşünürsem hemen oracıkta bırakabilirdim.

Kilo vermenin en kolay yolu - En Hızlı Şekilde Nasıl Kilo Verilir?

Doğukan Hoca ile derslere devam etme hususunda anlaştık. Amaçlarımızdan bahsettik. Sadece kilo vermek değil, aynı zamanda kuvvet kazanmak istiyorduk. Ne Özkan'ın ne de benim plaj vücudu yapmak gibi bir hayalimiz yoktu. Ancak kuvvet kazanmak, vücudumuzu dinç tutmak, aynı zamanda da sağlıklı bir şekilde zayıflamak ikimizin de arzuladığı bir durumdu. Ve yalan söylemeyeceğim, ikimizin de aklındaki asıl soru şuydu: En hızlı şekilde nasıl kilo verilir?

Doğukan Hoca sporun kilo vermeye yardımcı olacağını ancak tek başına sporun, kilo vermeye yetmeyeceğini dile getirdi. Ona göre; sağlıklı beslenerek kilo verme sürecimizi hızlandırabilirdik. Bunu duyduğumda üzüldüm. Çünkü sıkı bir yasak besinler listesini elimize tutuşturacağını zannettim. Ama tam aksine; sadece birkaç besin yasaktı. Besin kelimesi beni güldürüyor. Çünkü bir twit okumuştum; "Spor yapıyor olmanın ilk kuralı tüm yiyeceklere besin demektir."

Yasak Besinler Listesi - En Hızlı Şekilde Nasıl Kilo Verilir?

Doğukan Hoca'nın yasak besinler listesi oldukça netti:
 1. Tatlı yasak.
 2. Sabah kahvaltısındaki bir dilim ekmek istisna olmak üzere; ekmek yasak.
 3. Çay yasak.
 4. Süt ve süt ürünleri yasak.
Yasak besinler listesinde yazmadım ama herkesin tahmin edeceği üzere fast-food ürünler, kızartmalar, yağlı yiyecekler zaten yasak. Tatlının yasak olmasını, ekmeğin yasak olmasını anlamak kolaydı. Çayın ödem tuttuğunu söyledi. Bunu da anlıyordum. Ancak süt ve süt ürünlerinin neden yasak olduğunu hala bilmiyorum. Gerçi bir buçuk aylık sürenin sonunda bunu serbest bıraktı ama ilk bir buçuk ayda yasak olması, sanırım Doğukan Hoca'nın tecrübeleriyle keşfettiği bir yöntemdi.

Enteresan olan şey; pirinç pilavının, bulgur pilavının ve makarnanın serbest olmasıydı. Yağlı olmadığı sürece bunları yememizde mahsur yoktu. Özkan da ben de inşaat mühendisiydik ve ikimiz de yemeğimizi kendimiz yapacak durumda değildik. Sık sık dışarıdaki lokantalardan yemek yemek zorunda kalıyorduk. Bu konuda da Doğukan Hoca, "en azından yemeklerin suyunu tamamen süzdürüp öyle yiyin" demişti.

Daha enteresan olan şey ise, çalışma yaptığımız günlerde 4 ana öğün tüketiyor olmamızdı. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, spor öncesi yemeği ve spor sonrası yemeği. Bunların detaylarını makalenin ilerleyen bölümlerinde, beslenme programı başlığı altında paylaşacağım.

Beslenme Programı - En Hızlı Şekilde Nasıl Kilo Verilir?

Doğukan Hoca'nın beslenme programına göre kahvaltıda 2 adet yumurta, birkaç zeytin, salatalık, domates, yeşillik ve bir dilim ekmek yemeliydik. İlk kahvaltı görselimi whatsapp grubundan attığımda Doğukan Hoca, çayın yasak olduğunu söyledi ve bu fotoğrafta gördüğünüz çay içtiğim son çay oldu.
En Hızlı Şekilde Nasıl Kilo Verilir? Kahvaltı öğünü detayları
Her zaman haşlanmış 2 yumurta yemek veya fotoğrafta gördüğünüz şekilde sahanda yumurta yemek sıkıcı olabiliyordu. Bu nedenle zaman zaman çok sevdiğim soğanlı menemene kaçış yaptım.

Öğle yemeklerini ben genellikle ofiste yiyordum. Özkan ise dışarıda bir lokantada yemek zorunda kalıyordu. Akşam yemeklerini ise ikimiz de dışarıda bir lokantada yemek zorunda kalıyorduk. Ancak ikimiz de yiyeceklerin suyunu süzdürüyorduk. Bu öğle ve akşam yemeklerinin olmazsa olmazı, yemeğin yanında yememiz gereken boş yeşillikli salatalardı. Doğukan Hoca'nın dediğine göre, "salata" diyetin anahtar kelimesiydi.

Bu öğle ve akşam yemeklerinde hem protein grubu yiyecekler hem de karbonhidrat grubu yiyecekler olmasına dikkat ediyorduk. Spor yaptığımız günlerde ise spor öncesi öğününde kısmen az protein ve kısmen fazla karbonhidrat tüketiyorduk. Spor sonrası öğünlerinde ise tam tersi, bol protein ve az karbonhidrat tüketiyorduk. Bu 2 aylık sağlıklı beslenme sürecinde kendimizi hiç aç hissetmedik.

Örnek Diyet Öğünleri - En Hızlı Şekilde Nasıl Kilo Verilir?

2 aylık süreçte tükettiğimiz sağlıklı öğlen yemekleri ve sağlıklı akşam yemeklerinden birkaç örnek fotoğrafı aşağıda paylaştım. Kütahya'nın restoranları ve kafeleri arasında henüz diyet ürünlerin ağırlıkta bir mekan olmadığı için, kafelerde yemek yemek zorunda kaldığımızda çıtır tavuklu salatayı tercih ettik. Sanırım bizim amacımıza en uygun yiyecek oydu.
hızlı ve kalıcı kilo nasıl verilir, doya doya zayıflamak

kilo verirken dikkat edilmesi gerekenler

kilo vermenin en kolay yolu, örnek öğle yemeği

En hızlı şekilde nasıl kilo verilir?

Kilo vermenin iki altın kuralı var: Spor ve beslenme. Beslenme ile ilgili bölümü epey detaylıca anlattım sanırım. Spor konusuna gelince; bu bölümün, beslenme bölümünden daha karmaşık olduğunu söylemeliyim.

Doğukan Hoca ile birlikte haftada 3 gün fitness çalışması yaptık. Tüm vücut kaslarını çalıştırdığımız bu antrenmanlar benim için oldukça yorucu geçti. Bazı bacak antrenmanlarından sonra günlerce yürüyemediğimi biliyorum. Ancak biliyorum ki mücadele vermeden muzaffer olunmaz.

Doğukan Hoca ile yaptığımız çalışmalara genellikle bacak antrenmanı ile başlıyoruz. Squat ağırlıklı geçen bu çalışmaların ardından diğer vücut kaslarına yönelik antrenmanlar yapıyoruz. Bel, sırt, omuz, ön kol ve arka kol. Tüm vücut kaslarını çalıştırdıktan sonra crunch egzersizi dediğimiz, türkçesinin ne olduğunu bilmediğim antrenmana geçiyoruz. İngilizce öğrenme konusunda ne kadar çaba harcarsam harcayayım sürekli yeni kelimelerle karşılaşıyorum.

Crunch egzersizi dediğimiz olay, daha çok karın bölgesini çalıştıran bir egzersiz grubu. Üniversite yıllarımda bu hareketleri düzenli olarak evde yapardım. Evde nasıl kilo verilir sorusu çok sık soruluyor. Bunun net bir cevabını veremem çünkü ben bir profesyonel değilim. Ama bana kalırsa bu 8 dakikalık crunch egzersizini evde kolaylıkla yapabilirsiniz.
Crunch egzersizinin ardından da 15-20 dakika boyunca yürüyüş bandında yürüyüş yapıyoruz. Spor yaptığımız günlerin haricinde spor salonuna yürüyüş yapmaya gidersek, ortalama 1 saat yürümeye çalışıyoruz. Tabi bu bir saatlik süreyi epey geçtiğimiz zamanlar da oldu.
sağlıklı yaşam, yürüyüş bandı, spor, zayıflama

Spor ve Sağlıklı Beslenme İçin Motivasyon Yöntemleri

Çalışma arkadaşım Özkan ile benim aramda ufak bir fark var. O, çalışma yaptığımız her gün instagram sayfasından hikaye paylaşıyor. Bu onu motive ediyor. Benim motivasyonum ise çok farklı. Ben, 2 aylık sürenin sonunda before & after yapacak kadar yol katetmek ve ardından çalışma sürecini bloguma yazmanın hayaliyle kendimi motive ettim.

Aslında motivasyonun ne şekilde olduğu çok önemli değil. Önemli olan spor ve beslenme motivasyonunu hep dinç tutmak. Çünkü diyet yapmak bana kalırsa motivasyon var olduğu sürece devam edilebilecek bir olay. Eğer motivasyonunuzu kaybederseniz spora veya diyet yapmaya devam etme şansınız kalmıyor. Esasında sadece diyet ve spor için değil; yapılan tüm işlerde motivasyon anahtar kelime.
Tabi bu süreçte motivasyonu sürekli dinç tutmak kolay değil. Karşılaştığımız olumsuz durumlar motivasyonumuzu kırsa da bir şekilde moralimizi yükseltmeye gayret gösterdik. Bu süreçte çalışma motivasyonumuzu kıran en büyük etken, ikinci ay gittiğimiz spor salonu oldu. Bu konuyu makalenin en alt kısmında anlattım.

Çalışmalarımız ve Sonuçlarımız

Yaptığımız çalışmaları zaman zaman kayıt altına aldık. Özkan bunların bazılarını instagram hikayesinde paylaştı. Aşağıda karın kası çalışmalarımızdan birini görebilirsiniz.
Yaptığımız çalışmaları eğlenceli hale getirmek için sık sık iddiaya girdik. Bu iddialar genellikle plank hareketi üzerineydi ve ben bu iddiaları istisnasız kaybettim. Bunu kollarımın zayıf olmasına bağlıyorum. Halbuki uzun zaman tenis oynadım ve en azından raketi kullandığım sağ kolumun daha kuvvetli olmasını beklerdim. Aşağıdaki videoda ise Özkan ön kol çalışması yapıyor.
Sonuçlara gelince; 2 aylık sürecin ardından 102 olan kilom 96'ya düştü. Yani 2 ayın sonunda 6 kilo verdim. Bel bölgesinde ise 9 cm incelmeyle karşılaştım.
 • Kilom 6 kg azaldı.
 • Belim 9 cm inceldi.
 • Omuzlarım 1 cm genişledi.
 • Göğüs ölçüm 1,5 cm genişledi.
 • Kollarım 1,5 cm büyüdü.
 • Kalçam 1,5 cm sıkılaştı.
 • Bacaklarım yarım cm büyüdü.
Yağ oranları ile kıyasladığımızda ise;
 • Karın bölgemdeki yağ oranı %29'dan %15'e düştü.
 • Göğüs bölgemdeki yağ oranı %12'den %10'a düştü.
 • Ön koldaki yağ oranı %12'den 10'a düştü.
 • Arka koldaki yağ oranı %23'ten %20'ye düştü.
 • Sırt bölgesindeki yağ oranı %33'ten %20'ye düştü.
 • Bacaklardaki yağ oranı ise ne yazık ki %30'dan %36'ya çıktı.
Bacak bölgesindeki yağlanmanın neden arttığını bilmiyorum. Ama diğer tüm bölgelerdeki sonuçlar olumlu.

Alternatif Kahvaltılar ve Şekersiz Fıstık Ezmesi

Yumurtalı kahvaltıdan bıktığımız ikinci ayda Doğukan Hoca bize kendisinin de kullandığı bir ürünü önerdi. Organiksatınal adlı siteden temin edilebilen Rice Cream adlı ürün mükemmel bir alternatif kahvaltı seçeneği sunuyor. 2 adet ambalajlı paketi, 2 adet yumurtayı ve yarım çay bardağı sütü karıştırıp çırpıyorum. Ardından tavada krep gibi pişiriyorum. Tadı enfes!
alternatif diyet kahvaltı, rice cream, dr pan
Diğer bir ürün ise çikolatalı şekersiz fıstık ezmesi. Tatlı krizinin bastırdığı acil durumlar için ideal  bir çözüm. Özellikle benim gibi fıstık düşkünüyseniz nefsinizi köreltmek için iyi bir seçenek. Çikolata tadını tam alamıyorsunuz çünkü aslında çikolata yok. Tatlandırıcılar ile o tadı vermeye çalışıyorlar. Hafif tahin aromalı bir tat hissediyorum. Oldukça lezzetli başladığınızda durmayı bilmeniz gerekiyor.
alternatif diyet tatlı, çikolatalı fıstık ezmesi, şekersiz

Etik Dışı Davranan Spor Salonu: Kütahya Sportiva

İlk ay gittiğimiz spor salonunda çalışma disiplinimizi koruyup iyi sonuçlar aldığımızı görünce, sosyal imkanlarının daha fazla olmasından ötürü ikinci ay için Club Sportiva'yı tercih ettik. Türkiye çapında 6 adet şubesi bulunan ve büyük bir spor salonu zinciri olan Club Sportiva; daha modern çalışma aletlerinin olması, daha havadar olması, saunasının bulunması gibi nedenlerle tercih sebebimiz oldu.

Özkan, daha önce Sporitva Kütahya'ya gittiğinden ötürü yetkilileri tanıyordu ve durumumuzu anlatıp kaydımızı yaptırdı. Antrenörümüz Doğukan Hoca, ben ve Özkan kulübün üç yeni üyesiydik. Ancak daha ilk çalışmada spor salonu çalışanları sözleriyle bizi taciz etmeye başladı.

Onlar Doğukan Hoca'yı tanıyorlardı ve salonda kendilerinden başka bir antrenörün bulunmasını istemiyorlardı. Halbuki Doğukan Hoca da sadece bir üyeydi. Ama onlar sürekli olarak tacizlerle çalışmalarımızı böldüler. Tartışmalar yaşadık. Yaşanan tartışmaları anlamıyorduk. Oradaki diğer tüm üyeler birbirlerine yardım ediyorlardı. Ancak Doğukan Hoca bize yardımcı olunca salonda olay oluyordu. Sık sık spor salonunu bırakıp gitmeyi düşündük. Ama empati yaptıklarında bizi anlayacaklarına inandık ve ay sonuna kadar idare etmeye karar verdik.

Sportiva'da geçirdiğimiz bir ay boyunca tek bir üyeyle bile sorun yaşamadık. Kimseyi rahatsız etmedik. Doğukan Hoca, bizim haricimizdeki tek bir kişiyle muhattap olmadı. Kendi halimizde çalışmalarımızı yaptık ve spor salonundaki herkese güler yüzlü bir şekilde yaklaştık. Bunları yazmak zorunda kalmak çok üzücü ancak uğradığımız iftiralardan sonra bunları yazmak zorunda kaldım.

Orada çalışan antrenörler; bizi salonun müdürlerine şikayet ederken, "çok ses çıkarıyorlar, üyelere rahatsızlık veriyorlar" gibi anlamsız sebepler öne sürdüler. İnsanlar çok ilginç, yalan söylerken yüzleri bile kızarmıyor. Tüm profesyonel kulüplerde insanlar bireysel antrenörleriyle gidip spor salonlarında çalışma yapabilirken, Sportiva'da hiç hak etmediğimiz bir kıskançlık kriziyle karşı karşıya kaldık ve üçüncü ayımızda yeniden spor salonu değiştirmek zorunda kaldık.

YORUMLAR

Ad

12 ada,1,17 Ağustos,2,1santiye1sef,1,2021,1,6306,3,ahmet çelikkollu,1,ahmet kaya,1,ahmet topçu,1,aizanoi,2,alçı,2,alçıpan,1,altın,1,alüminyum,1,amorti,1,analiz,3,android,1,antik,2,apart,1,arsa,4,arsa payı,2,asansör,1,atiye,1,autocad,2,b99,1,bahçe,1,bal,1,başarı,1,bel,1,belcim,1,belediye,2,belgesel,35,benzer,1,beren saat,1,besin,1,beton,9,betonarme,2,betonarme kutu menfez,1,beyan,1,bilgin,1,bilim,3,bims,1,bina,6,bio,3,bizans,1,body,1,bojack,1,borsa,1,boya,3,bozoklu,1,building,1,bursa,1,burulma çatlağı,1,büyüklük,1,cambly,1,cep,1,cephe,1,coronavirüs,1,covid,1,culvert box,5,çağlar,1,çatı,4,çatlak,9,çavdarhisar örencik sulaması,1,çekiliş,1,çelik,1,çelik sıva,2,çini,1,çitgöl,1,çorumlu,1,çöp,1,daire,1,daireler,1,deep soil mix,3,değer,1,demir,2,denetim,2,deprem,11,derz,1,Devam Eden Projeler,2,devlet,1,devlet su işleri,2,dil,1,dilatasyon,1,dilekçe,1,diploma,2,disenchantment,1,diyet,1,dizi,3,dolar,1,donatı,1,dor,1,doviz,1,dozer,1,döşeme,2,dua,1,duman,1,duvar,2,dükkan,1,earthquake,1,egitim,18,eğik,1,eğilme çatlağı,1,elektrik,2,elektronik,1,emlak,4,emlakçı,1,en iyi,2,enerji yalıtımı,1,english,1,english central,1,erteleme,1,etüt,1,evrak,3,eyvan nedir,1,faiz,1,fatih,1,felix,1,fenerbahçe,1,film,1,firma,1,fitness,1,fiyat,2,fm 2020,1,fm 2020 mobil,1,fm2020,1,football,1,forklift,1,fotoğraflı staj defteri,2,futbol,1,galicya cephesi,1,galicya cephesi haritada nerede,1,galicya cephesi nedenleri ve sonuclari,1,gaybiefendi,1,gayrimenkul,1,gazbeton,2,gazete,1,geceleri uyuyamıyorum sıkıntı basıyor,1,gediz,1,gelişim,1,genç,1,germiyan mimarisi,1,germiyanogullari,2,gevrekseydi taşkın koruma inşaatı,1,gezi,1,gıda,1,gloria jean's coffees,1,good place,1,goodreads,1,google,1,göbek,1,göbeklitepe,1,gövde,1,grenli boya,1,grobeton,1,güncel fiyat,2,güney,1,güvenlik,1,haber,9,haçlı,1,hafriyat,1,hakan altun,1,hakan muhafız,1,haluk levent,1,hani bekleycektin,1,harç,1,hayal,1,hazır ofis stajı,1,hedef,3,hekimoğlu,1,hızlı,1,hikayesi,1,hilton oteli,1,himym,1,ısı yalıtımı,1,İbrahim Çavuş,1,iç mimar,1,iç mimarlık,1,iglo,1,igloo,1,ihale,2,ilan,4,imdb,3,imo,3,imza,1,inceleme,1,ingilizce,3,insaat,1,İnşaat,145,inşaat firması,1,inşaat mühendisi,2,inşaat mühendisleri odası,1,inşaat mühendisliği,1,ion,1,iskan,2,istanbul depremi,1,iş,1,iş bitirme,1,iş güvenliği,2,işler,1,işleri,1,italya,1,iyileştirme,2,izin,1,jcb,1,jeoloji,1,jet grout,3,joao felix,1,joao felix kimdir,1,kaba inşaat,2,kademe,1,kafe,1,kahve,1,kalıp,2,kalıp planı,1,kamyon,2,kanal hisarcık,1,kandilli,1,kanun,1,kapatma,1,kapı,2,karakür,1,karar,1,karayolları satıl daireler,1,kariyer,1,kat,1,kat irtifakı,1,kavsara nedir,1,kazı,1,kenan doğulu,1,kent,2,kentsel,2,kentsel dönüşüm,6,kepçe,2,kesme çatlağı,1,kısa,1,kısa kiriş,2,kısa kolon,1,kıyamam sana hikayesi,1,kilo,1,kimlik,1,kiremit,1,kiremit aktarma,1,kiriş,6,kişisel,1,kitap,4,kolon,7,kombi,1,kompozit,1,konsol,1,konuşarak öğren,1,konut,3,korint,1,koronavirüs,4,korozyon çatlağı,2,köprü,1,kredi,1,ktun,1,kultur,39,kumari koyu,1,kupon arsa,1,kutlamak,1,kutu menfez,4,kutu menfez donatı projesi,2,kutu menfez excel,2,kutu menfez hesabı excel,2,kutu menfez programı,1,kutu menfez projesi,1,kütahya,8,kütahya inşaat,10,kütahya inşaat malzemeleri satıcıları,4,kütahya kentpark,1,kütahya mecidiye,1,kütahya satılık daireler,6,laleli palas apartmanı,1,laminant,1,leman sam,1,liste,2,maaş,3,magnitud,1,makine,1,makine mühendisliği,1,maliyet,6,malzeme,1,manager,1,mansart,1,mantolama,2,marmara depremi,1,marmara depreminde hasar görmüş yapının kalıp planı,1,marmara earthquake,1,mehmet,1,mehmet günsur,1,mekan,1,mekanik,1,membran,1,menfez hesaplama programı,1,mercalli,1,merdiven,1,mermer,1,meslek,1,meslek seçimi,2,metraj,4,meydan mahallesi,1,meydan mahallesi satılık daire,1,milattan önce bilim,1,Milattan Önce Bilim Nasıldı?,1,mimar,6,mimari,5,mimari proje,1,minare,1,mobil,1,mobile,1,modern odunpazarı evleri,1,motivasyon,1,mr. toms coffee,1,mukarnas,1,mukarnas nasıl yapılır,1,mukarnas nedir,1,mukarnas pdf,1,mukarnas viki,1,muqarnas,1,muqarnas journal,1,murat,1,murat dağı,1,muzik,1,mühendis,4,müteahhit,2,müze,1,müzik,1,nakliye,1,naşa,1,nedir,1,netflix,3,noter,3,ofis,1,olan,1,ortak,1,osmanlı,4,osmanlı devleti galicya cephesine neden girdi,1,osmanlı mimarisi,1,otopark,3,ottoman,1,ottoman rising,1,oyun,1,oyuncak,1,oyuncu,1,öğretmen,1,örnek,1,örnek büro stajı defteri,1,örnek ofis staj defteri,1,özdemir apartmanı özel konut projesi,1,özel,1,özel sektör,1,p3000,1,pandantif nedir,1,para,1,park palas apartmanı,1,parke,1,pasif ev,1,pay,2,pencere,2,perde,3,pratik,1,proje,4,protokol,1,puan,1,pvc,2,pvc membran,1,radye,2,render,1,resimli staj defteri,2,resmi,1,restoran,1,richter,1,rise,1,rising,1,riskli yapı,2,roms coffee,1,röleve,1,rötre çatlağı,1,ruhsat,2,rusça,1,sağlık,1,sakarya,1,sanat,3,sap2000,5,sarkilar,1,saten alçı,1,satılık,1,satılık apart,1,satılık daire,2,satılık daireler,2,satılık dükkan,1,satış,1,satilik daire,1,seçim,1,segregasyon,1,sepev,1,seramik,1,servi mahallesi,1,sevgi yolu,1,sıtkı olçar,1,sıva,4,sıva çatlağı,1,simav,1,simulatör,1,simülasyon,1,sinema,1,sinerji cam,1,sistem,1,slider,7,sondaj,1,sosyal,6,sözleşme,3,spor,4,Sta4cad,6,stadyum,1,staj,2,staj defteri,2,stajyer,1,statik,10,statik analiz,6,su,1,su yalıtımı,3,sultan,1,sunum,1,sünek,1,sütun,1,şanlıurfa,1,şantiye,8,şantiye şefi,1,şap,1,şarkı,1,şebnem,1,şebnem ferah,1,şef,1,şiddet,1,takvimlerin bulunması,1,Tamamlanan Kamu Projeleri,2,Tamamlanan Projeler,9,tapınak,1,tapu,3,tapu kaydı,1,tarih,2,tasarruflu evler,1,taş kolon,1,taşıyıcı,1,taşıyıcı sistem çatlakları,2,taşkın koruma,1,taşyünü,1,tavsiye,1,tbdy2018,3,tdy2007,1,tebliğ,1,tek hücreli kutu menfez hesabı,1,tekerlekli arabalar,1,teknik,1,tekniker,1,Teknoloji,5,temel,1,teminat,1,teneke,1,teras,2,terim,1,tesisat,2,test,1,tır,1,tiyatro,2,tmmob,1,toplantı,1,trafik,1,tretuvar,1,ts498,1,ts500,2,tuğla,5,ulucami,1,uyku getiren şarkılar,1,uyku getiren yiyecekler,1,uykusuzluğa iyi gelen bitkiler,1,uyumak için ne yapmalı,1,uyuyamıyorum ne yapmalıyım,1,vekalet,1,vekaletname,1,vibratör,1,vinç,1,wonderkids,1,yabancı,2,yabancı dil,2,yağmur oluğu,1,yalıtımı,1,yapı,3,yasak,1,yatırım,2,yatırımcı,1,yay atamasi ve mesnet kosullari,1,yazar,1,yazının icatı,1,yemek,1,yerden ısıtma,2,yetenek,1,yıkım,3,yıkım ruhsatı,2,yol,1,yorum,1,youtube,1,yönetmelik,3,yönetmen,1,yöntem,1,ytong,2,yunanistan,1,yunus emre mahallesi özel konut inşaatı,1,yük kombinasyonları,1,yüklenici,1,yükleri n tanımlanması,1,yüksek kiriş,1,zayıflama,1,zekai celep,1,zemin,5,zemin iyileştirme,3,zeus,1,zirve,1,
ltr
item
İnşaat Mühendisi Emirhan Aydın: En Hızlı Şekilde Nasıl Kilo Verilir? Detaylı Anlatım
En Hızlı Şekilde Nasıl Kilo Verilir? Detaylı Anlatım
https://1.bp.blogspot.com/-tSdjSYoDcZ0/XmiuKBEyqpI/AAAAAAAAF8Y/d7999sj1ek8YZRGUNfXLPol4Kp-cRDpaACLcBGAsYHQ/s640/2020-03-11_12-20-53.webp
https://1.bp.blogspot.com/-tSdjSYoDcZ0/XmiuKBEyqpI/AAAAAAAAF8Y/d7999sj1ek8YZRGUNfXLPol4Kp-cRDpaACLcBGAsYHQ/s72-c/2020-03-11_12-20-53.webp
İnşaat Mühendisi Emirhan Aydın
https://www.emirhanaydin.com.tr/2020/03/en-hizli-sekilde-nasil-kilo-verilir.html
https://www.emirhanaydin.com.tr/
https://www.emirhanaydin.com.tr/
https://www.emirhanaydin.com.tr/2020/03/en-hizli-sekilde-nasil-kilo-verilir.html
true
5222154280906417409
UTF-8
Tüm Yayınlar Yüklendi Hiçbir Yayın Bulunamadı HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını Oku Cevapla Cevaplamayı İptal Et Sil Yazan Ana Sayfa SAYFALAR YAYINLAR Hepsini Görüntüle BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR ETİKET ARŞİV ARAMA YAP TÜM YAYINLAR Aradığınıza Uygun Yayın Bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Yeni Yayınladı 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Fazla Bir Süre Önce Takipçiler Takip Et BU ÖZEL İÇERİK KİLİTLİDİR ADIM 1: Bir sosyal medyada paylaş ADIM 2: Sosyal medya hesabında linki paylaş Tüm Kodları Kopyala Tüm Kodları Seç Tüm kodlar kopyalandı Kod veya yazı kopyalanamadı, lütfen [CTRL]+[C] (ya da CMD+C Mac ise) kopyalamak için basınız