İMO Kütahya 2022 Değerlendirme Sonuçları

İnşaat Mühendisleri Odası Kütahya Temsilciliği olarak 2022 yılında görevi devralmamızın ardından 7 aylık kısa bir süre içerisinde pek çok etkinlik...

IMO Kutahya 2022 Değerlendirme Sonuçları

 İnşaat Mühendisleri Odası Kütahya Temsilciliği olarak 2022 yılında görevi devralmamızın ardından 7 aylık kısa bir süre içerisinde pek çok etkinlik yaptık. Eğitimler, kurslar, seminerler, sosyal etkinlikler ve Genç-İmo için yapılan etkinlikler derken epey mesai harcadık.

Yıl sonunda üyelerimizin memnuniyet durumunu değerlendirmek için de bir anket düzenledik. Katılım oranı beklediğimiz düzeyde olan anketin sonuçlarını tane tane analiz etmeye çalışacağım.

Üyelerimizin %95,2'si çalışmalarımızdan memnun

Temsilciliğin çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
Değerlendirmeye katılan üyelerimizin çok büyük bir çoğunluğu Temsilcilik çalışmalarından gayet memnun. Tabi ki beni az çok tanıyanlarınız bu sonucu gördüğümde ilk verdiğim tepkiyi tahmin edebilir. Vasat seçeneğini işaretleyen üyelerimizi nasıl kazanabiliriz? Bu sene buna odaklanmamız gerek.

Üyelerimiz oda personelini yeterli buluyor

Oda personeli (Hüsamettin Güngör), odamızdan aldığınız hizmetlerde...
Üyelerimizin oda personeli Hüsamettin Güngör'den memnun olması (üstelik de böylesine yüksek bir oranla) gayet olumlu. 20 küsür yıldır odamıza hizmet verip de hala bu oranda memnuniyeti sağlayabilmek kolay olmasa gerek.

İndirim protokolleri ne ölçüde kullanılıyor?

Temsilciliğimizin indirim protokolü imzaladığı işletmelerden hangilerinden alışveriş yaptınız?
Ankete katılan üyelerimizin %79'u indirimlerden düzenli olarak yararlandığını belirtmiş. Odamızın toplam üye sayısı 420 üyeden öncelikle %30'luk bölümün hiç yararlanmadığını düşünelim. Kalan 294 kişiden de %79'unun yararlandığını düşünelim.

Yani üyelerimizin 232 kişi her ay indirim protokolü imzaladığımız kurumlardan oda kartlarını göstererek indirimli bir şekilde yararlanıyorlar.
İndirim Protokolü İmzalanan İşletmelerden Aylık Ortalama Ne Kadarlık Alışveriş Yapıyorsunuz?
Üyelerimizin, anlaşmalı iş yerlerinden yaptığı harcama ise aylık ortalama 909 TL. Bunu 232 kişi ile çarptığımızda anlaşmalı iş yerlerinden yapılan toplam cironun 210.000 TL olduğunu görüyoruz. Hiç fena değil.

Ağırlıklı ortalamaya göre hesapladığımızdaysa ortalama indirim oranı %14,48 bandında. Yani üyelerimiz aylık 30.408 TL tasarruf ediyorlar. Eh, oda aidatını fazlasıyla çıkarttık.

Taş kolon uygulamasının yasaklanmasına üyelerden tam destek!

Temsilciliğimizin girişimleri sonucunda uygulaması vibroflot haricinde yasaklanan taş kolon yöntemi hakkında üyelerimiz temsilciliğimize tam destek verdi. "Hatalı bir karar alındı" seçeneğini hiçbir üye işaretlemedi.