$type=carousel$cols=3

İMO Bursa Şubesi'nde Yeni Dönem: Ülkü Küçükkayalar

PAYLAŞ:

20 Şubat 2022 tarihli seçimin kazananı Çağdaş İnşaat Mühendisleri adayı Ülkü Mercan Küçükkayalar oldu. İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi'nin...

İMO Bursa Şubesi'nde Yeni Dönem: Ülkü Küçükkayalar, kazananı Kütahya belirledi
 20 Şubat 2022 tarihli seçimin kazananı Çağdaş İnşaat Mühendisleri adayı Ülkü Mercan Küçükkayalar oldu. İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi'nin ilk kadın başkanı olan Ülkü Mercan Küçükkayalar ODTÜ mezunu bir inşaat mühendisi.

2022-2024 döneminde başkanlık görevini sürdürecek olan Ülkü Mercan Küçükkayalar'a başarılar dileyerek yazıma başlamak istiyorum. Seçim vlog'umu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Kazananı Kütahya Belirledi

2020 seçimlerinde yaklaşık olarak 300 oy farkla yarışı önde bitiren Çalışma Grubu, bu defa kıl payı seçimi kaybeden taraf oldu. Bunda ise en büyük faktör Kütahya Temsilciliği'ndeki yön değiştiren oylardı. (Bkz: İmo Bursa Seçimi 2022)

Bilindiği gibi; daha önceki seçimlerde Kütahya'dan Çalışma Grubu'na blok oy gidiyordu. Yani 80-100 oy gidiyorsa 80-100'ü de Çalışma Grubu'nu destekliyordu. Hatta Kütahya'dan giden otobüsler Bursa'ya vardığında Çağdaş İnşaat Mühendisleri Grubu seçimin çoktan bittiğini biliyordu.

Ancak bu seçimde işler değişti. Kütahya Temsilciliği'nin sürekli olarak göz ardı ediliyor olması, yaşanan sorunlara çözüm olunamaması, komşu şehir Eskişehir'de onlarca aktivite/seminer/kurs yapılırken Kütahya'da sadece bayram mesajı atılıyor olması Kütahyalıları canından bezdirmişti. Haklı olarak tepkiler yükselmeye başladı.

İlk taşı günahsız olanınız atsın

İlk tepki, Çalışma Grubu'nun adayı Cevat Şahin'in ve eski başkan Mehmet Albayrak'ın Kütahya'da davet ettiği yemekte, Kütahyalı inşaat mühendislerine söz hakkı vermemesiyle başladı. Hiçbir Kütahyalı inşaat mühendisine söz hakkı vermeyen Çalışma Grubu liderleri, tepkileri duymamayı tercih ettiler. Ancak tepkilerimizi duyurmaya kararlıydık. Gerekirse bu işin ucu ulusal basına kadar gidecekti.

Eskişehir İMO'ya kayıtlı yakın arkadaşım Semih Şener'den Eskişehir İMO'nun faaliyet raporunu istedim. Dakikasında gönderdi. 199 sayfalık uzun bir rapor...

Sonrasında çok değerli arkadaşım, bu seçim sürecinde çok daha yakından tanıma fırsatı bulduğum ve süreç boyunca çok büyük bir karakter ortaya koyan Alpaslan Benzer'den de Bursa'nın faaliyet raporunu istedim. Bursa'nın faaliyet raporunun henüz hazırlanmadığını öğrendim. Hoş, hazırlansa da piyasaya yeni çıkan tost dükkanının broşüründen daha uzun olmayacağını biliyordum ama yine de görmek istedim.

Sonrasında Alpaslan Bey'e, eleştirilerimi eski başkan Mehmet Albayrak'ın da bulunduğu whatsapp grubundan iletmemin mahsuru olup olmayacağını danıştım. O da neden eleştirilerimizi dile getiremeyeceğimizi düşündüğümü sordu. Ve birlikte ilk taşı attık.
İMO Bursa Şubesi'nde Yeni Dönem: Ülkü Küçükkayalar

Tepkileri duymamaya kararlıydılar

Eski başkan, tepkilerimizi görmezden gelmeye ısrarla devam ediyordu. Üstte fotoğrafını koyduğum uzuuuun mesaja rağmen tepkilerimize herhangi bir cevap vermemişti. Sonrasında İnşaat Mühendisi Enes Karakoç duruma tepki gösterdi ve "Sayın başkanın grupta olmasını rağmen neden bu konular hakkında biz üyelere bilgi vermediğini merak ediyorum" yazdı.

Eski başkan bu mesajın ardından uzun bir yanıt yazdı. Ancak mesajları ifşa etmenin cezası 1-3 yıl arası hapis cezası olduğu için ve gençliğimin baharında olduğum için mesajının sadece ana fikrini şu şekilde özetlemek istiyorum:
  • Bursa ile Eskişehir Şube'yi kıyaslamayın.
  • Sizi Çağdaş İMO merkezli Ankara; şube yapmıyor.
İyi de sayın eski başkanım, ben bunları sormadım ki size. Siz eleştirilerime cevap vermek yerine konuyu saptırdınız ve bambaşka bir noktaya çektiniz eleştirilerimi. Verilen cevap arka planda çok açıktı: yine tepkimizi görmezden geliyordu. Sesimizi bastırmaya çalışıyordu. Öyleyse bir adım daha ileri taşımalıydık. Sesimizi ne kadar duymak istemezlerse, sesimizi o kadar duyulur yapacaktık.

Bir kamera, bir tripod...

Gece boyunca uyuyamadım. Benim meselem hiçbir zaman Çağdaş İnşaat Mühendisleri ile veya Çalışma Grubu Mühendisleri ile aynı olmadı. Benim meselem Kütahyalı inşaat mühendislerinin göz ardı edilmesiydi. Onlarca işsiz inşaat mühendisi varken, pandemi denen illet dengeleri altüst etmişken bu şehrin mühendislerine, bu şehrin çocuklarına yapılan ihaneti kabullenemezdim.

Evet, ihanet... Şehrin ekonomisinin en büyük lokomotiflerinden biri inşaat sektörü. Peki kaç inşaat firmasında inşaat mühendisi var? Kaç şantiyede bilfiil inşaat mühendisi var? Kaç yapı inşaat mühendisinin kontrolünde inşa ediliyor? Bu şehre ihanet ediyoruz. Bu çocuklara (yeni mezunlara) ihanet ediyoruz. İnşaat Mühendisleri Odası eğer firmalara dokunabilseydi, kurumlara dokunabilseydi, mühendislere dokunabilseydi, çok daha farklı bir tablo olurdu.

Bakın size bir isim vermek istiyorum: İnşaat Mühendisi Emre Gölmez. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde birlikte okuduk. Kendisi Esogü İnşaat Kulübü'nün başkanıydı. Kimleri getirmedi ki okula... Rönesans Holdingler, Ağaoğlu İnşaatlar, kimler kimler...

O dönem 6 inşaat mühendisini bünyesine alacağına söz vermişti Rönesans. Dördü hala orada çalışıyor. Bunu hiçbir kaynak kullanmadan yaptı Emre Gölmez. Kapı kapı dolaştı, kaynak aradı, sponsor aradı. Ve yaptı. Çünkü birilerine dokundu, firmalara dokundu, mühendislere dokundu, iletişim kurdu. Pek çok mühendisin hayatı değişti.

İMO'nun kapı kapı sponsor aramasına da gerek yok. Zaten aidatlardan vs. geliri var. Yani parası var. Eskilerin deyimiyle un var, şeker var. E helva yapsana artık!

Dedim ya, gece boyunca uyuyamadım. Pek çok kez kavga ettim Bursa'dakilerle ama onların haberi olmadı. Sabah ilk iş ofise gittim. Ve bir video çektim.
Videoyu ilk olarak Alpaslan'a gönderdim. Ardından da Kadir Fırat'a. Sonra da yüklemeyi yaptım. Videonun doğru yerlere ulaştığının haberi çok kısa sürede tarafıma ulaştı. Tiktok'ta 30.000 kişi izledi. Instagram'da da iki hesabımda toplam yaklaşık 10.000 izleme aldım. 

Delegelik meselesi

Videonun ardından değerli arkadaşım İnşaat Mühendisi Kadir Fırat Zeybek, Çağdaş İnşaat Mühendisleri Grubu için delege adayı olmamı teklif etti. Ankara'da söz hakkı alıp "Kütahya şube olmak istiyor!" cümlesini yüksek sesle haykırma fikri oldukça cazipti. Teklifi kabul ettim. Malum; ağlamayana meme yok. Sesimizi ne kadar bastırmak isterlerse o kadar yüksek sesle tekrarlayacaktık.

Onlarca telefon görüşmesi

Whatsapp grubundan tepkimi dile getirmiştim ancak mesajımın herkese ulaşmasını istiyordum. Bu nedenle henüz whatsapp grubunda olmayan onlarca kişiyi de gruba ekledim. Telefon görüşmelerinde de tek tek durumu ve süreci izah ettim. Sonra farkettim ki insanlar zaten benimle aynı şeyleri düşünüyorlar. Sadece birbirleriyle bağı olmadıklarından, yalnız olmadıklarının farkında değiller.

Yalnız değillerdi...

Yalnız değildik...

Seçim sonucu

Sabah otobüsleri kaçıran olur mu acaba diye otobüsler yola çıktıktan bir süre sonra birkaç arama yaptım. Ardından da yola çıktım. Hep birlikte Bursa'ya vardık. Oylarımızı kullandık.

Yazının başında da söylediğim gibi, Kütahya'dan Çalışma Grubu'na blok oy gidiyordu hep. Bu seçimde ise hem katılım oranı daha yüksekti hem de Çalışma Grubu'ndan en az 70 oy Çağdaş'a geçmişti. Yani 300 oyluk farkın en az 140-150'sini zaten Kütahya kapattı. Diğer temsilciliklerin de ufak dokunuşlarıyla az bir farkla seçimin galibi Ülkü Hanım oldu. 

YORUMLAR

Ad

12 ada,1,17 Ağustos,2,1santiye1sef,1,2021,1,6306,3,ahmet çelikkollu,1,ahmet kaya,1,ahmet topçu,1,aizanoi,2,alçı,2,alçıpan,1,altın,1,alüminyum,1,amorti,1,analiz,3,android,1,antik,2,apart,1,arsa,4,arsa payı,2,asansör,1,atiye,1,autocad,2,b99,1,bahçe,1,bal,1,başarı,1,bel,1,belcim,1,belediye,2,belgesel,35,benzer,1,beren saat,1,besin,1,beton,9,betonarme,2,betonarme kutu menfez,1,beyan,1,bilgin,1,bilim,3,bims,1,bina,6,bio,3,bizans,1,body,1,bojack,1,borsa,1,boya,3,bozoklu,1,building,1,bursa,1,burulma çatlağı,1,büyüklük,1,cambly,1,cep,1,cephe,1,coronavirüs,1,covid,1,culvert box,5,çağlar,1,çatı,4,çatlak,9,çavdarhisar örencik sulaması,1,çekiliş,1,çelik,1,çelik sıva,2,çini,1,çitgöl,1,çorumlu,1,çöp,1,daire,1,daireler,1,deep soil mix,3,değer,1,demir,2,denetim,2,deprem,11,derz,1,Devam Eden Projeler,2,devlet,1,devlet su işleri,2,dil,1,dilatasyon,1,dilekçe,1,diploma,2,disenchantment,1,diyet,1,dizi,3,dolar,1,donatı,1,dor,1,doviz,1,dozer,1,döşeme,2,dua,1,duman,1,duvar,2,dükkan,1,earthquake,1,egitim,18,eğik,1,eğilme çatlağı,1,elektrik,2,elektronik,1,emlak,4,emlakçı,1,en iyi,2,enerji yalıtımı,1,english,1,english central,1,erteleme,1,etüt,1,evrak,3,eyvan nedir,1,faiz,1,fatih,1,felix,1,fenerbahçe,1,film,1,firma,1,fitness,1,fiyat,2,fm 2020,1,fm 2020 mobil,1,fm2020,1,football,1,forklift,1,fotoğraflı staj defteri,2,futbol,1,galicya cephesi,1,galicya cephesi haritada nerede,1,galicya cephesi nedenleri ve sonuclari,1,gaybiefendi,1,gayrimenkul,1,gazbeton,2,gazete,1,geceleri uyuyamıyorum sıkıntı basıyor,1,gediz,1,gelişim,1,genç,1,germiyan mimarisi,1,germiyanogullari,2,gevrekseydi taşkın koruma inşaatı,1,gezi,1,gıda,1,gloria jean's coffees,1,good place,1,goodreads,1,google,1,göbek,1,göbeklitepe,1,gövde,1,grenli boya,1,grobeton,1,güncel fiyat,2,güney,1,güvenlik,1,haber,9,haçlı,1,hafriyat,1,hakan altun,1,hakan muhafız,1,haluk levent,1,hani bekleycektin,1,harç,1,hayal,1,hazır ofis stajı,1,hedef,3,hekimoğlu,1,hızlı,1,hikayesi,1,hilton oteli,1,himym,1,ısı yalıtımı,1,İbrahim Çavuş,1,iç mimar,1,iç mimarlık,1,iglo,1,igloo,1,ihale,2,ilan,4,imdb,3,imo,3,imza,1,inceleme,1,ingilizce,3,insaat,1,İnşaat,145,inşaat firması,1,inşaat mühendisi,2,inşaat mühendisleri odası,1,inşaat mühendisliği,1,ion,1,iskan,2,istanbul depremi,1,iş,1,iş bitirme,1,iş güvenliği,2,işler,1,işleri,1,italya,1,iyileştirme,2,izin,1,jcb,1,jeoloji,1,jet grout,3,joao felix,1,joao felix kimdir,1,kaba inşaat,2,kademe,1,kafe,1,kahve,1,kalıp,2,kalıp planı,1,kamyon,2,kanal hisarcık,1,kandilli,1,kanun,1,kapatma,1,kapı,2,karakür,1,karar,1,karayolları satıl daireler,1,kariyer,1,kat,1,kat irtifakı,1,kavsara nedir,1,kazı,1,kenan doğulu,1,kent,2,kentsel,2,kentsel dönüşüm,6,kepçe,2,kesme çatlağı,1,kısa,1,kısa kiriş,2,kısa kolon,1,kıyamam sana hikayesi,1,kilo,1,kimlik,1,kiremit,1,kiremit aktarma,1,kiriş,6,kişisel,1,kitap,4,kolon,7,kombi,1,kompozit,1,konsol,1,konuşarak öğren,1,konut,3,korint,1,koronavirüs,4,korozyon çatlağı,2,köprü,1,kredi,1,ktun,1,kultur,39,kumari koyu,1,kupon arsa,1,kutlamak,1,kutu menfez,4,kutu menfez donatı projesi,2,kutu menfez excel,2,kutu menfez hesabı excel,2,kutu menfez programı,1,kutu menfez projesi,1,kütahya,8,kütahya inşaat,10,kütahya inşaat malzemeleri satıcıları,4,kütahya kentpark,1,kütahya mecidiye,1,kütahya satılık daireler,6,laleli palas apartmanı,1,laminant,1,leman sam,1,liste,2,maaş,3,magnitud,1,makine,1,makine mühendisliği,1,maliyet,6,malzeme,1,manager,1,mansart,1,mantolama,2,marmara depremi,1,marmara depreminde hasar görmüş yapının kalıp planı,1,marmara earthquake,1,mehmet,1,mehmet günsur,1,mekan,1,mekanik,1,membran,1,menfez hesaplama programı,1,mercalli,1,merdiven,1,mermer,1,meslek,1,meslek seçimi,2,metraj,4,meydan mahallesi,1,meydan mahallesi satılık daire,1,milattan önce bilim,1,Milattan Önce Bilim Nasıldı?,1,mimar,6,mimari,5,mimari proje,1,minare,1,mobil,1,mobile,1,modern odunpazarı evleri,1,motivasyon,1,mr. toms coffee,1,mukarnas,1,mukarnas nasıl yapılır,1,mukarnas nedir,1,mukarnas pdf,1,mukarnas viki,1,muqarnas,1,muqarnas journal,1,murat,1,murat dağı,1,muzik,1,mühendis,4,müteahhit,2,müze,1,müzik,1,nakliye,1,naşa,1,nedir,1,netflix,3,noter,3,ofis,1,olan,1,ortak,1,osmanlı,4,osmanlı devleti galicya cephesine neden girdi,1,osmanlı mimarisi,1,otopark,3,ottoman,1,ottoman rising,1,oyun,1,oyuncak,1,oyuncu,1,öğretmen,1,örnek,1,örnek büro stajı defteri,1,örnek ofis staj defteri,1,özdemir apartmanı özel konut projesi,1,özel,1,özel sektör,1,p3000,1,pandantif nedir,1,para,1,park palas apartmanı,1,parke,1,pasif ev,1,pay,2,pencere,2,perde,3,pratik,1,proje,4,protokol,1,puan,1,pvc,2,pvc membran,1,radye,2,render,1,resimli staj defteri,2,resmi,1,restoran,1,richter,1,rise,1,rising,1,riskli yapı,2,roms coffee,1,röleve,1,rötre çatlağı,1,ruhsat,2,rusça,1,sağlık,1,sakarya,1,sanat,3,sap2000,5,sarkilar,1,saten alçı,1,satılık,1,satılık apart,1,satılık daire,2,satılık daireler,2,satılık dükkan,1,satış,1,satilik daire,1,seçim,1,segregasyon,1,sepev,1,seramik,1,servi mahallesi,1,sevgi yolu,1,sıtkı olçar,1,sıva,4,sıva çatlağı,1,simav,1,simulatör,1,simülasyon,1,sinema,1,sinerji cam,1,sistem,1,slider,7,sondaj,1,sosyal,6,sözleşme,3,spor,4,Sta4cad,6,stadyum,1,staj,2,staj defteri,2,stajyer,1,statik,10,statik analiz,6,su,1,su yalıtımı,3,sultan,1,sunum,1,sünek,1,sütun,1,şanlıurfa,1,şantiye,8,şantiye şefi,1,şap,1,şarkı,1,şebnem,1,şebnem ferah,1,şef,1,şiddet,1,takvimlerin bulunması,1,Tamamlanan Kamu Projeleri,2,Tamamlanan Projeler,9,tapınak,1,tapu,3,tapu kaydı,1,tarih,2,tasarruflu evler,1,taş kolon,1,taşıyıcı,1,taşıyıcı sistem çatlakları,2,taşkın koruma,1,taşyünü,1,tavsiye,1,tbdy2018,3,tdy2007,1,tebliğ,1,tek hücreli kutu menfez hesabı,1,tekerlekli arabalar,1,teknik,1,tekniker,1,Teknoloji,5,temel,1,teminat,1,teneke,1,teras,2,terim,1,tesisat,2,test,1,tır,1,tiyatro,2,tmmob,1,toplantı,1,trafik,1,tretuvar,1,ts498,1,ts500,2,tuğla,5,ulucami,1,uyku getiren şarkılar,1,uyku getiren yiyecekler,1,uykusuzluğa iyi gelen bitkiler,1,uyumak için ne yapmalı,1,uyuyamıyorum ne yapmalıyım,1,vekalet,1,vekaletname,1,vibratör,1,vinç,1,wonderkids,1,yabancı,2,yabancı dil,2,yağmur oluğu,1,yalıtımı,1,yapı,3,yasak,1,yatırım,2,yatırımcı,1,yay atamasi ve mesnet kosullari,1,yazar,1,yazının icatı,1,yemek,1,yerden ısıtma,2,yetenek,1,yıkım,3,yıkım ruhsatı,2,yol,1,yorum,1,youtube,1,yönetmelik,3,yönetmen,1,yöntem,1,ytong,2,yunanistan,1,yunus emre mahallesi özel konut inşaatı,1,yük kombinasyonları,1,yüklenici,1,yükleri n tanımlanması,1,yüksek kiriş,1,zayıflama,1,zekai celep,1,zemin,5,zemin iyileştirme,3,zeus,1,zirve,1,
ltr
item
İnşaat Mühendisi Emirhan Aydın: İMO Bursa Şubesi'nde Yeni Dönem: Ülkü Küçükkayalar
İMO Bursa Şubesi'nde Yeni Dönem: Ülkü Küçükkayalar
20 Şubat 2022 tarihli seçimin kazananı Çağdaş İnşaat Mühendisleri adayı Ülkü Mercan Küçükkayalar oldu. İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi'nin...
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEjKoz75n5iFTe5EsOZ5nDf7d2CF46omV-aU2KZr-NpqgMyDJgHP2Vg_rSvpDiPxrAhb2JFUDlrfjZcz4ldEWuwod2SywWW2SrlCHkQ9esot9fMuSJlmpfVwzqCVyqPrMVXPNsRhaBSsrPnHgCHdCjf08SLbwHk9nOLpl9JZmzaBOjehRGhAR8d3E8_M=w640-h360
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEjKoz75n5iFTe5EsOZ5nDf7d2CF46omV-aU2KZr-NpqgMyDJgHP2Vg_rSvpDiPxrAhb2JFUDlrfjZcz4ldEWuwod2SywWW2SrlCHkQ9esot9fMuSJlmpfVwzqCVyqPrMVXPNsRhaBSsrPnHgCHdCjf08SLbwHk9nOLpl9JZmzaBOjehRGhAR8d3E8_M=s72-w640-c-h360
İnşaat Mühendisi Emirhan Aydın
https://www.emirhanaydin.com.tr/2022/02/imo-bursa-subesinde-yeni-donem-ulku.html
https://www.emirhanaydin.com.tr/
https://www.emirhanaydin.com.tr/
https://www.emirhanaydin.com.tr/2022/02/imo-bursa-subesinde-yeni-donem-ulku.html
true
5222154280906417409
UTF-8
Tüm Yayınlar Yüklendi Hiçbir Yayın Bulunamadı HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını Oku Cevapla Cevaplamayı İptal Et Sil Yazan Ana Sayfa SAYFALAR YAYINLAR Hepsini Görüntüle BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR ETİKET ARŞİV ARAMA YAP TÜM YAYINLAR Aradığınıza Uygun Yayın Bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Yeni Yayınladı 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Fazla Bir Süre Önce Takipçiler Takip Et BU ÖZEL İÇERİK KİLİTLİDİR ADIM 1: Bir sosyal medyada paylaş ADIM 2: Sosyal medya hesabında linki paylaş Tüm Kodları Kopyala Tüm Kodları Seç Tüm kodlar kopyalandı Kod veya yazı kopyalanamadı, lütfen [CTRL]+[C] (ya da CMD+C Mac ise) kopyalamak için basınız