$type=carousel$cols=3

Cambly - Konuşarak Öğren - English Central Kıyaslaması

PAYLAŞ:

Cambly, Konuşarak Öğren ve English Central uygulamalarını fiyat, performans, eğitim kalitesi konularında kıyasladım. Her birinin pozitif özelliklerini ve negatif özelliklerini sıraladım. Kullanmak için karar verdiğim uygulama...

Cambly-Konuşarak Öğren-English Central Kıyaslaması
Cambly, Konuşarak Öğren ve English Central uygulamalarını fiyat, performans, eğitim kalitesi konularında kıyasladım. Her birinin pozitif özelliklerini ve negatif özelliklerini sıraladım. Kullanmak için karar verdiğim uygulama hem fiyat, hem performans hem de eğitmen kalitesi olarak en iyisi olmalıydı.

Ayrıca en çok merak edilen; "Neden dil kursları yerine online eğitimlerin tercih edildiği" konusunu, artılarını ve eksilerini yine bu yazımda ele aldım.

İngilizce hayatımızın neresinde? İngilizcenin maaşa etkisi ne kadar?

Bilenle bilmeyen hiç bir olur mu? İngilizce bilenlerin, hayatın her alanında ingilizce bilmeyenlerin bir adım önüne geçtiği yadsınamaz bir gerçek. En basitinden, google'da "sap2000 kutu menfez hesabı" yazdığınızda karşınıza sadece 849 sonuç çıkarken, "sap2000 box culvert analysis" yazdığınızda karşınıza çıkan sonuç sayısı 17.300!

Haliyle akademik araştırmalar için, bilgi edinmek için, kişisel gelişim için ingilizce şart. Sadece bununla da bitmiyor; yabancı dil, maaş konusunda da çok etkili. Özel sektörde, iyi derecede ingilizce bilenlerin, ingilizce bilmeyenlere göre yüzde 25 ile yüzde 40 arasında daha fazla maaş aldığı ve daha hızlı yükseldiği bir gerçek. Sektöre göre diğer yabancı dillerde bu oran çok daha yüksek de olabiliyor.

Neden Online Eğitim?

Peki neden online eğitim? Bunun en önemli nedeni zaman! Sabah 8 akşam 5 çalışan biri için, ders zamanları kendine uygun bir dil kursu bulmak çok zor. Ayrıca ingilizce kurslarında genel olarak gramer ağırlıklı eğitim var ve konuşma kulüplerinde de ana dili ingilizce olan bir eğitmen bulmanız oldukça zor. Genelde kâr odaklı çalışan bu kurumlar Iraklı, Cezayirli eğitmenleri yabancı hoca adı altında konuşma kulüplerine sokuyorlar. Her dil kursu aynıdır demiyorum. Ancak büyük çoğunluğunda sistem bu.
Cambly-Konuşarak Öğren-English Central Kıyaslaması

Cambly - Konuşarak Öğren - English Central Kıyaslaması - En iyisi hangisi? 

Kıyaslama yaparken elma ile elmayı kıyaslayabilmek için Cambly'de haftada 2 gün olmak üzere günde yarım saatlik eğitim paketini, Konuşarak Öğren'de ise Genel İngilizce paketinde haftada 2 gün olmak üzere günde yarım saatlik eğitim paketini seçtim. English Central uygulamasında ise böyle bir kısıtlama olmadığı için onda Premium üyelik tipini bu kıyaslamaya dahil ettim.

Bu kıyaslamayı 8 Kasım 2019 tarihindeki fiyatları baz alarak yapıyorum;

Cambly - Konuşarak Öğren - English Central Fiyatları - En ucuzu hangisi?

Cambly'de 12 aylık ücret fiyatı; 239 TL x 12 Ay = 2868 TL
Konuşarak Öğren 12+4 aylık (4 ay hediye) ücret fiyatı; 479 x 1.08 KDV x 12 Ay = 6207 TL
English Central Premium üyelik tipi; 78 TL x 12 Ay = 963 TL

Yani bu fiyatlara göre 1 saatlik ders ücreti;
Cambly uygulamasında 55 TL/saate geliyor.
Konuşarak Öğren uygulamasında 91 TL/saate geliyor.
English Central uygulamasında ise durum biraz farklı. Sabit bir gününüz veya ders saatiniz yok. İzlediğiniz videolardan, videodaki kelimelerden, telaffuz çalışmalarından puan kazanıyorsunuz ve özel ders yapmaya yetecek kadar puan topladığınızda, özel ders alma şansınız oluşuyor. Yani English Central uygulamasında orta-disiplinli bir çalışma ile ilerlerseniz ders ücretini 20 TL/saat dolaylarına indirebilirsiniz.
Cambly-Konuşarak Öğren-English Central Fiyat Kıyaslaması

Cambly - Konuşarak Öğren - English Central Fiyatları - En iyi eğitmenler hangisinde?

Cambly uygulamasında eğitmen çeşitliliği oldukça fazla. Konuşarak öğren uygulamasında bu sayı biraz daha düşük. Ancak bu iki uygulamada da İngiliz vatandaşı gibi, Amerikan vatandaşı gibi native konuşmacılarla konuşabilirsiniz. Bu durum, bu iki uygulamayı English Central'ın önüne geçiren bir durum.
Cambly-Konuşarak Öğren-English Central Eğitmen Kıyaslaması

English Central uygulamasında karşılaşacağınız eğitmenlerin tümü Filipin uyruklu. Bu da English Central uygulamasının en kötü yanı olsa gerek. Filipin para biriminin değersiz olması, bu uygulamadaki fiyatların neden muadillerine göre bu kadar düşük olduğunu da açıklıyor.

Cambly uygulamasını diğelerinden bir adım daha öne çıkaran eğitmen özelliği ise, eğitmenlerle arkadaşmışsınız gibi konuşabiliyor olmanız. Örneğin Laura adındaki eğitmenim klarnet çaldığımı öğrenince kendisinin de arp çaldığı söyledi. Çalmasını rica ettiğimde ise beni kırmadı ve ortaya bu görüntüler çıktı. Cambly uygulamasına hemen kaydolmak için tıkla!

Cambly uygulamasında eğitmeniniz, sizin seviyenize uygun ve sizin anlayabileceğiniz şekilde konuşuyor. Ancak her konuşmada biraz daha geliştiğinizi ve daha seri konuştuğunuzu, daha rahat anlayabildiğinizi farkediyorsunuz.


Online Eğitimler ile İngilizce Ne Kadar Geliştirilebilir?

Bir dili öğrenmek için en iyi yöntem o dilin empoze edilmesidir. Anadilinizi ilk kez öğrenmeye başladığınızda kimse size Türkçenin gramer kurallarını öğretmedi. Ama Türkçe, konuşmak zorunda kaldığınız için, etrafınızda konuşulanların hepsi Türkçe olduğu için sizi empoze edildi.

Yabancı bir dili öğrenmenin en basit yöntemi de yine empoze edilmesi yöntemidir. Bu nedenle İngiltere'ye giden bir kişi çok kısa sürede İngilizceyi anadili gibi konuşabilirken, İngilizceyi Türkiye'de öğrenmeye çalışan bir kişi çok daha fazla emek harcamak zorunda kalır.

Online eğitim uygulamaları ile doğrudan native eğitmenlerle konuşmak size tam da bu aşamada yardımcı olur. Dilerseniz eğitmeniniz ile gramer çalışabilirsiniz, dilerseniz günlük konuşma konusunda pratik yapabilirsiniz.

Hangi uygulamayı tercih etmeliyim? Cambly? Konuşarak Öğren? English Central?

Ülkemizde 10 yıla yakın ingilizce dil eğitimi verilirken, ne yazık ki ülkemiz dünya genelinde ingilizce konuşabilme sıralamasında sonlarda yer alıyor. Halbuki 10 yıllık bir süreçten bahsediyoruz. İngilizceyi anadilimiz gibi konuşabilmemiz gerekirdi. Peki neden olmuyor?

Cezayirli arkadaşım Arapça, Fransızca, İngilizce ve İspanyolca biliyor. Şimdi de Türkçe öğreniyor. Anlattığına göre Cezayir'de herkes en az 3 dil biliyor. Türkiye'de de İngilizce öğretmenliği yaptığı için eğitim sistemlerini kıyaslama şansı bulmuş. Dikkatini çeken en önemli fark ise, İngilizcenin Türk öğrencilere empoze edilmiyor oluşu olmuş. 

Yani diyor ki; tuvalete gitmek için izin almak isteyen öğrenci bile, ingilizce olarak o derdini anlatmak zorunda. Ama Türkiye'de sistem bu şekilde değil. Açıyor hoca kitabı, Türkçe bir şekilde "Sayfa 43'ü açın" diyor ve ders kitabına yazılanları okuyor.

Yabancı dil öğrenmek için, bakış açımızı değiştirmemiz gerek. İngilizcenin hayatımıza empoze olması gerek. Bu nedenle tavsiyem, hem ekonomi bakımından, hem de eğitmen kalitesi bakımından Cambly uygulamasını kullanmanız yönünde.

İngilizceyi nasıl daha iyi konuşabilirim diye düşünüyorsanız, bu makale tam size göre: Nasıl ingilizce konuşabilirim?

YORUMLAR

BLOGGER: 1
  1. 3.5 aylık, haftada 3 gün, günde yarım saat, satılık cambly hesabı
    0535 926 57 26

    YanıtlaSil

Ad

0.99 kredi faiz oranı ziraat,1,12 ada,1,12 ada hakkında bilinmeyenler,1,17 Ağustos,2,2019,1,24 evler,1,24 evler projesi özel konut inşaatı,1,3B,1,6306,3,abd,1,afad,1,afet,1,ahmet kaya,1,aizanoi,2,akademik ingilizce nasil ogrenilir,1,akın,1,alan eleman,1,alci neden catlar,1,alçı,1,alipaşa mahallesi,1,altın,1,amorti,1,analiz,3,android,1,antik,2,apart,1,aragonit çelik sıva fiyatları,1,aragonit yapıştırıcı fiyatları,1,arsa,4,arsa payı,1,asansör,1,aşama,2,ateletico madrid,1,atiye,1,autocad,2,avrupa,1,b99,1,bal,1,başarı,1,bel,1,belcim,1,belediye,2,belgesel,2,belirti,1,benzer,1,beren saat,1,besin,1,beton,3,betonarme kutu menfez,1,betonarme kutu menfez analizi,1,beyan,1,bilgin,1,bilim,3,bina,5,birinci dünya savaşı,1,biyoplastik ürünler,1,bizans,1,body,1,bojack,1,borsa,1,bozoklu,1,building,1,burulma çatlağı,1,büyüklük,1,cambly,1,cep,1,coronavirus,1,culvert box,5,culvert box anaysis,1,çabuk dolan piller,1,çağlar,1,çanta,1,çatı,2,çatlak,5,çavdarhisar örencik sulaması,1,çelik,1,çelik sıva fiyatları,1,çelik sıva nasıl uygulanır,1,çelik sıva nedir,1,çeyiz,1,çini,1,çiroz,1,çitgöl,1,çorumlu,1,çöp,1,çöp girdabının büyüklüğü,1,çöp girdabının oluşma nedeni,1,daire,1,daireler,1,deep soil mix,3,değer,1,demir,3,denetim,2,deniz,1,deprem,7,deprem çantası,1,Devam Eden Projeler,1,devlet,1,devlet su işleri,2,diego simeone,1,dil,1,dilekçe,1,disenchantment,1,diyet,1,dizi,3,doğada çözünebilir plastik,1,dolar,1,donatı,1,dor,1,doviz,1,dozer,1,döşeme,2,dua,1,duman,1,duvar catlak tamiri,1,duvarlar nasil tamir edilir,1,duvarlar neden catlar,1,dükkan,1,düzce,1,earthquake,1,ege,1,egitim,10,eğik,1,eğilme çatlağı,1,elazığ,1,elektrik,2,elektronik,1,emlak,2,emlakçı,1,en iyi,2,enerji yalıtımı,1,english,1,english central,1,erteleme,1,espn fc,1,etüt,1,evde ingilizce ogrenmek mumkun mu,1,evimde catlaklar var,1,evrak,3,eyvan nedir,1,fatih,1,fatih mahallesi satılık daireler,1,felaket,1,fenerbahce,1,film,1,firma,1,fitness,1,fiyat,1,fm 2020,1,fm 2020 mobil,1,fm2020,1,football,1,forklift,1,fotoğraflı staj defteri,1,fransa,1,frederic auguste bartholdi,1,fsm buvarı,1,futbol,1,galicya cephesi,1,galicya cephesi haritada nerede,1,galicya cephesi nedenleri ve sonuclari,1,gaybiefendi,1,gayrimenkul,1,gazete,1,geceleri uyuyamıyorum sıkıntı basıyor,1,gelişim,1,genç,1,germiyan mimarisi,1,germiyanoglu beyligi tarihi,1,germiyanogullari,2,germiyanogullari beyligi tarihi,1,gevrekseydi taşkın koruma inşaatı,1,gezi,1,gıda,1,gloria jean's coffees,1,good place,1,goodreads,1,google,1,göbek,1,göbeklitepe,1,gövde,1,güney,1,güvenlik,1,haber,1,haçlı,1,hafriyat,1,hakan altun,1,hakan muhafız,1,haluk levent,1,hani bekleycektin,1,harç,1,hayal,1,hazır ofis stajı,1,hedef,1,hekimoğlu,1,hızlı,1,hızlı dolan piller,1,hidrolik,1,hikayesi,1,hilton oteli,1,himym,1,huddersfield town,1,ısı yalıtımı,1,İbrahim Çavuş,1,ihale,1,ikinci dünya savaşı,1,ilkyardım,1,imdb,3,imza,1,inceleme,1,ingilizce,2,ingilizce konusma konulari,1,ingilizce konusmak icin tavsiyeler,1,İnşaat,50,inşaat firması,1,inşaat firması seçerken dikkat edilmesi gereken 5 madde,1,ion,1,iskan,1,istanbul depremi,1,iş,1,iş bitirme,1,iş güvenliği,1,işler,1,işleri,1,italya,1,iyileştirme,2,izin,1,jcb,1,jeoloji,1,jet grout,3,joao felix,1,joao felix asistleri,1,joao felix golleri,1,joao felix kimdir,2,joao felix sequeira,1,kademe,1,kafe,1,kahve,1,kalıp,2,kalıp planı,1,kamyon,2,kanal hisarcık,1,kandilli,1,kanun,1,kapatma,1,kapı,1,karakür,1,karar,1,karayolları satıl daireler,1,kariyer,1,kat,1,kavsara nedir,1,kazı,1,kenan doğulu,1,kent,2,kentsel,2,kentsel dönüşüm,5,kentsel dönüşümde,1,kepçe,2,kesme çatlağı,1,kırdığımız oyuncaklar,1,kısa,1,kısa kiriş,1,kıyamam sana hikayesi,1,kilo,1,kimlik,1,kiremit,1,kiremit aktarma,1,kiris catlak tamiri,1,kiriş,5,kişisel,1,kitap,1,kolarov golleri,1,kolarov kimdir,1,kolon,6,kolon catlak tamiri,1,konsol,1,konuşarak öğren,1,konut,2,korint,1,koronavirüs,2,korozyon çatlağı,1,kot,1,köprü,1,kredi faiz oranı,1,kredi hesaplama,1,kultur,25,kumari koyu,1,kupon arsa,1,kutahya insaat,1,kutlamak,1,kutu menfez,5,kutu menfez analizi,1,kutu menfez donatı projesi,2,kutu menfez excel,3,kutu menfez hesabı excel,2,kutu menfez programı,1,kutu menfez projesi,1,kütahya,7,kütahya inşaat,10,kütahya inşaat malzemeleri satıcıları,5,kütahya kentpark,1,kütahya mecidiye,1,kütahya satılık daireler,6,laleli palas apartmanı,1,leman sam,1,liste,2,maaş,3,magnitud,1,makine,1,manager,1,mansart,1,marmara depremi,1,marmara depreminde hasar görmüş yapının kalıp planı,1,marmara earthquake,1,mathias zanka jorgensen kimdir,1,mehmet,1,mehmet günsur,1,mekan,1,mekanik,1,membran,1,menfez hesaplama programı,1,mercalli,1,metraj,3,meydan mahallesi,1,meydan mahallesi satılık daire,1,milattan önce bilim,1,Milattan Önce Bilim Nasıldı?,1,mimar,4,mimari,3,minare,1,mobil,1,mobile,1,modern odunpazarı evleri,1,motivasyon,1,mr. toms coffee,1,mukarnas,1,mukarnas nasıl yapılır,1,mukarnas nedir,1,mukarnas pdf,1,mukarnas viki,1,muqarnas,1,muqarnas journal,1,murat,1,murat dağı,1,muzik,1,mühendis,4,müteahhit,3,müteahhit firma seçerken dikkat edilmesi gereken 5 madde,1,Müteahhit Yüzde Kaç Teminat Verecek,1,müze,1,müzik,1,nakliye,1,nasil ingilizce konusabilirim,1,naşa,1,ncov,1,nedir,1,netflix,3,noter,2,noter sözleşmesi,1,ocean cleanup,1,ofis,1,olan,1,ortak,1,osmanlı,4,osmanlı devleti galicya cephesine neden girdi,1,osmanlı mimarisi,1,osmanogullari,1,otopark,1,ottoman,1,ottoman rising,1,oyun,2,oyuncak,1,oyuncu,1,ozgurluk anitinin hikayesi,1,ödül,1,öğretmen,1,örnek,1,örnek büro stajı defteri,1,örnek ofis staj defteri,1,özdemir apartmanı özel konut projesi,1,özel,1,özel sektör,1,özgrlük anıtının özellikleri,1,özgürlük anıtının hikayesi,1,p3000,1,pandantif nedir,1,para,1,park palas apartmanı,1,pasif ev,1,pasifik,1,pasifik okyanusu,1,pasifik okyanusunda plastik çöp girdabı,1,pay,2,pencere,1,perde,2,plague,1,polyurea teras su yalıtımı,1,pratik,1,proje,2,protokol,1,puan,1,pvc,1,pvc membran,1,radye,2,render,1,resimli staj defteri,1,resmi,1,restoran,1,richter,1,rise,1,rising,1,riskli yapı,2,riskli yapı tespiti,1,roma,1,roms coffee,1,röleve,1,rötre çatlağı,1,ruhsat,2,rusça,1,sağlık,1,sakarya,1,salgın,1,sanat,4,sap2000,5,sarkilar,1,satılık,1,satılık apart,1,satılık daire,2,satılık daireler,2,satılık dükkan,1,satış,1,satilik daire,1,sepev,1,seramik,1,servi mahallesi,1,sevgi yolu,1,sıtkı olçar,1,sıva,3,sıva çatlağı,1,sıva neden catlar,1,simav,1,simulatör,1,simülasyon,1,sinema,1,sinerji cam,1,sistem,1,slider,6,sondaj,1,sosyal,8,sözleşme,3,spor,4,Sta4cad,4,stadyum,1,staj,1,staj defteri,1,statik,5,statik analiz,6,su,1,su yalıtımı,2,sultan,1,sultan abdülaziz,1,sunay,1,sünek,1,sütun,1,şair,1,şanlıurfa,1,şantiye,7,şantiye şefi,1,şebnem,1,şebnem ferah,1,şef,1,şiddet,1,takvimlerin bulunması,1,Tamamlanan Kamu Projeleri,2,Tamamlanan Projeler,8,tapınak,1,tapu,2,tapu kaydı,1,tarih,3,tas vakfiye,1,tasarruflu evler,1,taş kolon,1,taşıyıcı,1,taşıyıcı sistem çatlakları,2,taşkın koruma,1,tavsiye,1,tbdy2018,3,tdy2007,1,tebliğ,1,tedavi,1,tek hücreli kutu menfez hesabı,2,tekerlekli arabalar,1,teknik,1,tekniker,1,Teknoloji,4,teknolojik ürünler,1,temel,2,teminat,1,teneke,1,teras,1,teras kapama,1,teras su yalıtım kimyasalı,1,teras su yalıtımı,1,teras su yalıtımı tavsiye,1,teras yalıtım şapı,1,terasta su yalıtımı,1,tesisat,1,test,1,tır,1,tiyatro,2,toplantı,1,trafik,1,ts498,1,ts500,2,tuğla,1,ukome,1,ulucami,1,uyku getiren şarkılar,1,uyku getiren yiyecekler,1,uykusuzluğa iyi gelen bitkiler,1,uyumak için ne yapmalı,1,uyuyamıyorum ne yapmalıyım,1,vekalet,1,vekaletname,1,vergi,1,vinç,1,virüs,1,vuhan,1,wonderkids,1,wuhan,1,yabancı,2,yabancı dil,2,yağmur oluğu,1,yakup bey,1,yalıtımı,1,yapı,3,yapım,1,yasak,1,yaşamı rahatlatacak teknolojik ürünler,1,yatırım,2,yatırımcı,1,yay atamasi ve mesnet kosullari,1,yazar,1,yazının icatı,1,yemek,1,yerden ısıtma,1,yetenek,1,yıkım,3,yıkım ruhsatı,2,yoğuşma,1,yol,1,yorum,1,yönetmelik,3,yönetmen,1,yöntem,1,yunanistan,1,yunus emre mahallesi özel konut inşaatı,1,yük kombinasyonları,1,yüklenici,1,yükleri n tanımlanması,1,yüksek kiriş,1,zanka golleri,1,zanka kimdir,1,zayıflama,1,zekai celep,1,zemin,6,zemin iyileştirme,3,zeus,1,ziraat bankası 0.99 faiz oranıyşa ne kadar faiz ödeyeceğim,1,ziraat bankasi,1,zirve,1,
ltr
item
İnşaat Mühendisi Emirhan Aydın: Cambly - Konuşarak Öğren - English Central Kıyaslaması
Cambly - Konuşarak Öğren - English Central Kıyaslaması
Cambly, Konuşarak Öğren ve English Central uygulamalarını fiyat, performans, eğitim kalitesi konularında kıyasladım. Her birinin pozitif özelliklerini ve negatif özelliklerini sıraladım. Kullanmak için karar verdiğim uygulama...
https://1.bp.blogspot.com/-3VoCRnPsCHc/XcabYEpgayI/AAAAAAAADdg/HRYzLfKrzUwcUQFTUq4RZWKLPmxq-obSgCLcBGAsYHQ/s640/2019-11-09_13-55-25.png
https://1.bp.blogspot.com/-3VoCRnPsCHc/XcabYEpgayI/AAAAAAAADdg/HRYzLfKrzUwcUQFTUq4RZWKLPmxq-obSgCLcBGAsYHQ/s72-c/2019-11-09_13-55-25.png
İnşaat Mühendisi Emirhan Aydın
https://www.emirhanaydin.com.tr/2019/11/cambly-konusarak-ogren-english-central-kiyaslamasi.html
https://www.emirhanaydin.com.tr/
https://www.emirhanaydin.com.tr/
https://www.emirhanaydin.com.tr/2019/11/cambly-konusarak-ogren-english-central-kiyaslamasi.html
true
5222154280906417409
UTF-8
Tüm Yayınlar Yüklendi Hiçbir Yayın Bulunamadı HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını Oku Cevapla Cevaplamayı İptal Et Sil Yazan Ana Sayfa SAYFALAR YAYINLAR Hepsini Görüntüle BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR ETİKET ARŞİV ARAMA YAP TÜM YAYINLAR Aradığınıza Uygun Yayın Bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Yeni Yayınladı 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Fazla Bir Süre Önce Takipçiler Takip Et BU ÖZEL İÇERİK KİLİTLİDİR ADIM 1: Bir sosyal medyada paylaş ADIM 2: Sosyal medya hesabında linki paylaş Tüm Kodları Kopyala Tüm Kodları Seç Tüm kodlar kopyalandı Kod veya yazı kopyalanamadı, lütfen [CTRL]+[C] (ya da CMD+C Mac ise) kopyalamak için basınız